українська російська англійська
К.Грищенко провів засідання української частини міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного співробітництва
16.04.2013 | 10:16
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

15 квітня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулось засідання української частини міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

«Співробітництво України з Кувейтом характеризується відсутністю будь-яких протиріч та взаємною готовністю сторін активно розвивати співпрацю», - зазначив Голова української частини комісії К.Грищенко на початку зустрічі.

Віце-прем’єр-міністр висловив переконання, що інститут міжурядових комісій є ефективним інструментом для просування економічних інтересів України за кордоном.

«Сьогодні нам вкрай важливо провести активний діалог з кувейтськими партнерами, який ми крок за кроком вибудували на політичному рівні, в практичну площину», - підкреслив К.Грищенко.

Під час засідання учасники обговорили практичні кроки, які необхідно вжити для підготовки і проведення Другого засідання міжурядової українсько-кувейтської комісії, яке має відбутися у столиці Кувейту м. Ель-Кувейт.

«Виходячи з економічних інтересів України, відносини з Кувейтом, який є одним з найбільш платоспроможних ринків у світі, варто розглядати як вагомий напрям зовнішньоекономічної політики у регіоні Близького Сходу, і зокрема, в державах Перської затоки. Кувейт є перспективним для українських товарів, однак, досягнутий на сьогодні рівень двосторонньої торгівлі товарами та послугами не відповідає економічному потенціалу обох держав», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

На думку К.Грищенка, основною причиною низьких темпів розвитку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва є брак інформації щодо українських можливостей та потреб, нерозвинуті контакти між діловими колами обох країн, пасивність вітчизняного бізнесу. Водночас, серед найбільш привабливих для кувейтських інвестицій залишаються сільськогосподарська, переробна та харчова галузі економіки України, а також промислова кооперація у високотехнологічних сферах (авіабудування, космічна галузь, машинобудування).

У зв’язку із цим К.Грищенко звернув увагу керівників міністерств і відомств, які входять до складу міжурядової комісії, на необхідності більш системної та активної роботи. «Прошу всіх членів української частини комісії мобілізуватися і докласти максимум зусиль для забезпечення належної та ефективної підготовки до проведення спільного засідання комісії», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку