українська російська англійська
Г.Темник ознайомився з роботою лабораторії Вінницяоблводоканалу
16.04.2013 | 11:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

На кожному водоканалі України повинна працювати належно оснащена лабораторія, яка забезпечує контроль ефективності технологій очистки води, адже важливо, щоб люди споживали виключно якісну, чисту воду. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник піж час ознайомлення з роботою лабораторії КП «Вінницяоблводоканал», яка оснащена найсучаснішим обладнанням.

На підприємстві контроль якості води джерела водопостачання здійснюється кожні 2 години, а якості води в резервуар чистої води – щогодини. Також проводиться періодичний відбір води на кожному етапі очистки. З 2012 року лабораторія використовує іонний хроматограф, який дозволяє оперативно визначати основні катіони та аніони, та аналізатор «Multi N/C 2100S» для визначення загального органічного вуглецю.

«Контроль за цим показником в державі передбачений з січня 2020 року. А ця лабораторія вже здійснює відповідний контроль. Це добрий взірець для наслідування іншими підприємствами, які постачають населенню питну воду. Необхідно якнайшвидше практично застосувати досвід даної лабораторії на інших водоканалах», - сказав Геннадій Темник.

За 2012 рік лабораторією КП «Вінницяоблводоканал» проаналізовано 104,8 тисяч проб води, проведено 404,5 тисяч досліджень. У проблемні періоди (паводок) кількість досліджень за 1 добу сягає 1500.

 

версія для друку