українська російська англійська
У кожному районі столиці вже цього року мають запрацювати сучасні потужні діагностичні центри
16.04.2013 | 12:40
КИЇВСЬКА МДА

17 квітня депутати Київської міської ради розглянуть 26 проектів рішень щодо реорганізації амбулаторно-поліклінічних закладів Голосіївського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом’янського та Шевченківського районів міста Києва відповідно до Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві»

Впровадження нової моделі реформування столичної медицини для киян означатиме створення у кожному районі столиці сучасного діагностичного центру та відкриття ще 16-ти центрів первинної медико-санітарної допомоги.

«Якщо депутати нас підтримають – кияни вже цього року отримуватимуть більш якісні діагностичні послуги. До того ж, звертатися за діагностикою мешканці зможуть до будь-якого закладу свого району, а не лише до закладу прикріплення. Крім того, записуватись на прийом до лікаря невдовзі можна буде користуючись Інтернетом. Також не знадобиться носити за собою папірців, бо вся інформація про стан здоров’я зберігатиметься в електронному вигляді», – зауважив Віталій Мохорєв.

Перші кроки реформування первинної ланки в столиці вже зробили два райони – Дарницький та Дніпровський.

Сьогодні там створені та працюють діагностичні центри, розвивається інститут сімейної медицини, а завдяки відкриттю амбулаторій мешканці дістаються до свого лікаря за кілька хвилин.

Показники здоров’я населення красномовно свідчать на користь реформи. За словами начальника управління охорони здоров’я  Дарницького району Лесі Грицишин, у 2012 році значно покращився рівень раннього виявлення туберкульозу та онкозахворювань, що забезпечило дарничанам вчасне лікування. Також у 2012-му більш, ніж на 20% збільшилася кількість звернень до лікаря первинної ланки.

«Це пояснюється більшою доступністю, перш за все – територіальною та підвищенням рівня довіри до медиків», – переконана Леся Грицишин.

 

 

версія для друку