українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд має намір збільшити до 15% виробництво електроенергії на ГЕС
16.04.2013 | 13:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд має намір довести обсяги виробництва електроенергії гідроелектростанціями до 15% у загальному обсязі електроенергії, яка виробляється в Україні. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час відвідання Київської гідроелектростанції.

«Ми маємо велику програму розвитку вітчизняної гідроенергетики, маємо всі можливості, щоб провести модернізацію гідроелектростанцій. У нас є заводи, які виробляють усе необхідне для модернізації ГЕС. Ми хочемо спільно зі Світовим банком довести рівень ГЕС в обсязі електроенергії, яка виробляється в країні, приблизно до 15%», - сказав Микола Азаров.

Він додав, що завдяки цьому буде забезпечено нормальний баланс електроенергії, яка виробляється на АЕС, ТЕС і ГЕС.

За словами Прем’єр-міністра, гідроелектростанції будувалися понад 40 років тому, тому вони вже потребують комплексної модернізації.

Відповідно до Енергетичної стратегії на період до 2030 року, маневрену потужність гідроелектростанцій на Дніпрі буде збільшено на 10%, а термін їх експлуатації продовжено на 40 років. Зараз уже виконано понад 50% комплексної реконструкції ГЕС.

Зараз завершується підготовка до початку будівництва Каховської ГЕС-2 потужністю 270 МВт та Канівської ГАЕС – 1000 МВт. Також до кінця поточного року заплановано пуск другого агрегату Дністровської ГАЕС, яка стане найбільшою в Європі та шостою за потужністю у світі. Це дозволить значно розширити експортні можливості енергосистеми держави, регулювати графік навантаження в енергосистемі у відповідності до стандартів співвідношення базових і пікових потужностей.

 

 

версія для друку