українська російська англійська
Р.Богатирьова:Впровадження Клінічного протоколу з акушерської допомоги знизить дитячу смертність від вроджених вад серця
16.04.2013 | 14:54
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Діти із вродженими вадами потребують серйознішої уваги від моменту внутрішньоутробного діагностування до моменту повної реабілітації. Про це заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час відеоконференції "Запитай Міністра!", присвяченій розвитку перинатальної служби та дитячої кардіохірургії.

Саме тому Президент України доручив створити ефективну систему раннього виявлення та своєчасної медичної реабілітації дітей із вродженими вадами або із затримками розвитку, зауважила Міністр.

За її словами, сьогодні майже чверть українських малюків помирає від вроджених вад розвитку. Щоб врятувати їхнє життя, розроблено та впроваджено Клінічний протокол з акушерської допомоги "Ведення вагітності і пологів у вагітних із пренатально встановленими вродженими вадами серця плода". Міністр охорони здоров'я наголосила, що ми можемо пишатися тим, що Україна є піонером серед світових держав зі створення такого необхідного документа.

"Сьогодні не тільки визначено порядок надання допомоги вагітній та дитині, а й чітко окреслено маршрут та заклади охорони здоров'я, як для дитини, що ще не народилась, так і для вагітних жінок", - сказала Раїса Богатирьова.

За цей документ говорять цифри: з моменту введення Протоколу в дію проведено 549 обстежень вагітних, діагностовано 191 дитину з вродженими вадами серця, серед них 92 з критичними, - підкреслила Міністр.

На переконання Раїси Богатирьової, саме тісна співпраця пологових будинків і перинатальних центрів з центрами дитячої кардіології та кардіохірургії підвищила ефективність допомоги дітям із вродженими вадами серця та дозволила значно знизити рівень смертності таких дітей на першому році життя.

Довідково

Відеоконференція "Запитай Міністра!" відбулася 15 квітня 2013 року в приміщенні Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ та була присвячена питанням взаємодії перинатальних центрів та центрів дитячої кардіохірургії.

 

За допомогою відеозв'язку Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова спілкувалася з медичними працівниками та пацієнтами перинатальних центрів, пологових будинків, дитячих лікувальних закладів кардіологічного спрямування з усіх областей України.

У студії на запитання учасників відео-конференції з різних областей України також відповідали головний акушер-гінеколог МОЗ України - член-кореспондент НАМНУ, професор В'ячеслав Камінський, головний неонатолог України, професор Єлизавета Шунько, начальник управління охорони материнства та дитинства МОЗ України Альона Терещенко, головний лікар Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Володимир Жовнір, керівник національного проекту "Нове життя" - нова якість охорони материнства та дитинства" Віктор Сірман.

 

версія для друку