українська російська англійська
Волинь отримає понад 25 млн. євро на розбудову області
16.04.2013 | 15:40
Волинська ОДА

Волинь отримає понад 25 млн. євро на розбудову області. Ресурси регіон залучає в рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013 років. Про результати заключного засідання 8-го спільного моніторингового комітету Програми, яке відбулося у м. Брест (Республіка Білорусь), доповіла заступник начальника міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Наталія Кролік під час оперативної наради.

Зкрема, за її словами, затверджено до співфінансування Європейського Союзу вісім парасолькових проектів, серед яких два - за участю волинських партнерів:

- «Культура прикордоння – інтеграційна платформа місцевих громад Єврорегіону «Буг», який впроваджуватиметься через реалізацію п’яти мікропроектів у містах Ковелі та Луцьку, смт Шацьку, Заболоття, а також у селі Гірка Полонка;

- «Центр підтримки транскордонного ринку праці», у якому бере участь Східноєвропейський університет ім. Лесі Українки та проект з резервного списку «Покращення доступності до туристичного регіону Долини Зіляви та партнерських територій України та Білорусі», учасником якого є Забродівська сільська рада Ратнівського району. Проектом передбачено будівництво 5,3 км комунальних доріг у селах Заброди, Лучичі та Якуші.

Упродовж 2010-2012 років відбулося три раунди набору проектних заявок, за результатами яких Волинь реалізовуватиме проекти на понад 25 млн. євро, з урахуванням чотирьох великомасштабних, кошторис яких -  10,5 млн. євро.

На сьогодні із 30 транскордонних проектів на Волині реалізується 12, а у відношення до решти здійснюється процедура підписання грантових угод. Спрямованість проектів: розвиток туризму та сільського господарства, медичної сфери, будівництво каналізації у смт Шацьк, покращення дорожньої інфраструктури та водопостачання, забезпечення якісного правопорядку та безпека життєдіяльності, підвищення інвестиційної привабливості.

Довідково

Загальний бюджет Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013 років становив 186,2 млн. євро. Її дія поширювалась на 15 адміністративно-територіальних одиниць трьох країн, у тому числі й на територію Волинської області. Фінансування для української сторони становить 565,7 тис. євро.

 

 

.

 

версія для друку