українська російська англійська
Проведено круглий стіл на тему "Професійна освіта: сучасні виклики та завдання"
16.04.2013 | 15:56
Прес-служба Міністерства освіти і науки

16 квітня 2013 року за ініціативи Федерації роботодавців України відбувся круглий стіл на тему «Професійна освіта: сучасні виклики та завдання».

У засіданні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Федерації роботодавців України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, а також представники бізнесових структур, керівники професійно-технічних навчальних закладів та представники засобів масової інформації.

Під час засідання обговорено питання стану професійно-технічної освіти в Україні; шляхів співпраці між системою ПТО та роботодавцями; підготовки кваліфікованих професійних кадрів, їх готовності та адаптованості до сучасного ринку праці.

Директор департаменту професійно-технічної освіти МОН В’ячеслав Супрун поінформував про стан професійної підготовки кваліфікованих кадрів для відповідних галузей економіки України.

На думку В’ячеслава Супруна, головна мета проведення круглого столу – «це пошуки шляхів координації спільних зусиль Федерації роботодавців України, її організацій та об’єднань з Міністерством освіти і науки, іншими центральними органами виконавчої влади, роботодавців (які є безпосередніми замовниками підготовки кадрів), інших соціальних партнерів, профспілок України та представників наукової галузі, спрямованих на формування професійної підготовки з урахуванням змін у структурі виробництва, відповідно до вимог сучасного ринку праці та в умовах сьогодення».

За словами директора департаменту професійно-технічної освіти МОН, успіху у спільній роботі можна досягти лише за умови вдалого поєднання законів виробництва з законами педагогіки. «Не потрібно займатися пошуками нових шляхів співпраці – потрібно удосконалювати ті, що перевірені часом. Сучасній системі професійно-технічної освіти України потрібна модернізація, а не революція», – наголосив В’ячеслав Супрун.

Як підкреслив директор департаменту професійно-технічної освіти, роботодавці мають брати безпосередню участь у підготовці професійних кадрів – надавати можливість проходження учнями ПТНЗ навчально-виробничої практики на підприємствах, сприяти забезпеченню якісною матеріально-технічною базою, брати участь у розробці навчальних програм, активно вносити свої побажання та пропозиції тощо. «На сьогодні значною проблемою є те, що роботодавець, будучи зацікавленим у підготовці високопрофесійних кадрів, не хоче інвестувати безпосередньо у процес підготовки», – зауважив В’ячеслав Супрун.

Водночас він зазначив, що відповідно до офіційного анкетування, близько 76% роботодавців оцінили рівень підготовки випускників ПТНЗ таким, який повністю задовольняє потреби виробництва.

«Ми маємо значний потенціал для того, щоб зробити ці показники ще кращими», – підсумував В’ячеслав Супрун.

 

версія для друку