українська російська англійська
М. Присяжнюк: За два роки всі відходи деревини будуть перероблятися на паливні пелети
16.04.2013 | 18:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні поступово налагоджується виробництво біопалива. Зокрема, є всі умови та ресурси для виробництва паливних пелет. Це вигідно як для держави, яка зменшує залежність від імпорту енергоресурсів, так і для сільгоспвиробників, які матимуть стабільні шляхи збуту відходів виробництва. Про це сьогодні під час відвідання заводу з виробництва пелет на Вінниччині у складі делегації Президента України повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Виробництво паливних пелет динамічно розвивається. І виробництво цього виду біопалива дуже перспективне та вигідне. З одного боку, ми зменшуємо залежність від імпорту енергоресурсів. Крім того, це експортоорієнтована продукція, що дає змогу залучити валюту всередину країни. З іншого боку, це вигідно для сільгоспвиробників, оскільки вони отримують стабільні шляхи збуту відходів, зокрема соломи. Наразі є підрахунки згідно з якими, якщо ми будемо переробляти близько 2-3 мільйонів тонн соломи за рік, ми матимемо достатній ресурс для заміщення імпорту газу», - зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також повідомив, що, при виробництві у середньому 50-55 мільйонів тонн зерна щороку, в країні є достатня кількість соломи. Для технологічного вирощування зерна на полях залишається близько 30%, решту ж можна переробляти.

Також зі слів очільника відомства, динамічно розвивається також виробництво пелет з деревини.

«Ряд європейських компаній на землях, які не придатні до ведення сільського господарства, засаджують так званою вербою для виробництва пелет. Наприклад, у Рівненській області вже близько 1000 га засаджені вербою. За нашими розрахунками за 1-2 роки всі відходи деревини будуть перероблятися на пелети», - підсумував Міністр.

Нагадаємо, що так звана енергетична верба (salix viminalis) – один із видів швидкоростучих рослин. Ця культура є органічним джерелом відновлюваного твердого біопалива. Промислове виробництво теплової та електричної енергії з енергетичної верби в два рази дешевше порівняно з використанням газу.

 

 

 

 

версія для друку