українська російська англійська
Міністр культури України закликав вшанувати Шевченка у країнах Європи
17.04.2013 | 17:36
Прес-служба Міністерства культури

15-16 квітня у Москві відбулась Х Конференція міністрів культури країн - членів  Ради Європи, в якій взяли участь представники 48 країн та міжнародних організацій (ЮНЕСКО, Євросоюзу, ОЕСР тощо), у тому числі 24 міністри культури. Про це 17 квітня під час брифінгу, який відбувся у Будинку Уряду, поінформував Міністр культури України Леонід Новохатько.

Серед питань, що обговорювались на конференції, особливу увагу було приділено забезпеченню доступу та участі в культурному житті у період соціальних та економічних змін, можливостям цифрової ери та взаємодії з громадянським суспільством.

У своєму виступі Міністр культури України наголосив на важливості об’єднання зусиль у святкуванні ювілеїв видатних діячів національних культур і закликав країни Європи долучитися до святкування 200-річчя Тараса Шевченка у 2014 році.

«Останні кілька років світова спільнота відзначила цілу низку визначних дат – 200-річчя від дня народження Олександра Пушкіна, Миколи Гоголя, Фредеріка Шопена. Цей рік присвячений 200-літтю Джузеппе Верді. А вже наступного року Україна відзначатиме ювілей національного генія Тараса Шевченка.

Це визначна подія не лише для України, адже про масштаб постаті митця свідчить те, що пам’ятники Тарасу Шевченку встановлені у понад 100 країнах світу, а його ім’я тісно пов’язане із історією та культурою Росії, Казахстану, Польщі, Литви», - зазначив Леонід Новохатько.

Міністр також зустрівся з міністрами культури Росії, Казахстану, Литви та обговорив з ними конкретні плани відзначення ювілею видатного сина українського народу.

 

версія для друку