українська російська англійська
Найвищий пріоритет у роботі атомних електростанцій - підвищення безпеки
17.04.2013 | 19:46
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

ДП НАЕК «Енергоатом» заявляє, що сьогодні підвищення безпеки має найвищий пріоритет у роботі атомних електростанцій України. Про це сказав перший віце-президент – технічний директор ДП НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, виступаючи сьогодні під час парламентських слухань про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

За його словами, питання безпеки українських АЕС постійно контролюються не лише вітчизняними, а й міжнародними експертами.

Відповідно до «Меморандуму між Україною та Європейським Союзом про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі» в рамках спільного проекту ЄК-МАГАТЕ - Україна проведено оцінку відповідності безпеки українських АЕС діючим стандартам МАГАТЕ за чотирма напрямками (проектна безпека АЕС, експлуатаційна безпека АЕС, поводження з радіоактивними відходами та виведення АЕС з експлуатації, регуляторні питання).

У всіх чотирьох напрямках перевірки було підтверджено відповідність більшості вимогам МАГАТЕ з безпеки. Експертами МАГАТЕ визнано, що за всіма виявленими невідповідностями ведеться результативна робота щодо їх усунення на всіх енергоблоках АЕС України в рамках діючих програм з підвищення безпеки.

Сьогодні заходи з підвищення рівня безпеки здійснюються відповідно до «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270.

До неї увійшли заходи, які розроблені за результатами виконаних аналізів безпеки, а також заходи, які реалізуються з метою приведення стану енергоблоків у відповідність з новими вимогами норм, правил і стандартів, рекомендаціями експертів МАГАТЕ та інших міжнародних організацій.

Після аварії на АЕС «Фукусіма Дайічі» до Комплексної програми включені додаткові заходи за результатами поглибленої переоцінки ядерної безпеки українських АЕС («стрес-тестів») і додаткові протипожежні заходи.

Реалізація заходів з підвищення безпеки є невід’ємною умовою продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС. Продовження термінів експлуатації енергоблоків вимагає значного внеску фінансових і людських ресурсів. З 2013 по 2019 роки необхідно продовжити термін експлуатації 10 енергоблоків АЕС, при цьому в 2014, 2016, 2017 і 2019 роках по 2 енергоблоки одночасно.

Сьогодні роботи з продовження термінів експлуатації виконуються на енергоблоках №1 і №2 Южно-Української АЕС, а також №1 і №2 Запорізької АЕС. Першочерговими з найвищим рівнем пріоритетності є заходи на енергоблоці №1 Южно-Української АЕС.

«Керівництво компанії усвідомлює рівень своєї відповідальності щодо забезпечення безперебійної та надійної роботи всіх атомних електростанцій, які входять до складу ДП НАЕК «Енергоатом», і зробить все необхідне для забезпечення безпеки увірених їй енергетичних об'єктів», – відзначив О.Шавлаков.

Довідка:

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» створено у жовтні 1996 р. Компанія є оператором усіх діючих атомних електростанцій України. Її основна мета — збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації.

 

 

версія для друку