українська російська англійська
Карпатський туристичний шлях презентували представники Чехії та Словаччини
18.04.2013 | 10:50
Закарпатська ОДА

У Закарпатській облдержадміністрації під час прес-конференції послів держав Вишеградської четвірки презентовано новий туристичний проект: пішохідний маршрут Карпатський туристичний шлях.

Карпатський туристичний шлях – це пішохідний туристичний маршрут довжиною 334 км, який веде від українсько-словацького кордону до кордону з Румунією через полонини та долини Закарпаття.

Цей привабливий туристичний шлях було промарковано згідно з європейською системою в рамках Проекту відновлення туристичного маркування на Закарпатті, який підтримується за рахунок коштів уряду Чеської Республіки.

У рамках проекту на Закарпатті позначено понад 1000 км маршрутів, основним з яких є транскарпатська магістраль. Вона веде з Великого Березного поблизу словацько-українського кордону на північ через Загорб, через поле битви першої світової війни на горі Черемха та Ужоцький перевал, далі через хребет, де проходив чехословацько-польський кордон, на гору Пікуй (1408 м.), а потім через Воловець, Міжгір’я, Колочаву, Усть-Чорну, гору Близниця (1883 м.), Кваси аж на найвищу українську гору Говерлa (2061 м.), де стикається з позначеннями сусідньої Івано-Франківської області, які проводяться за чеськими стандартами, до гори Піп Іван Чорногорський (2028 м.).

У перспективі червоні позначення продовжуватимуться на прикордонний гірський хребет з Румунією до села Ділове.

Магістраль співпадає з Ювілейною карпатською стежкою, позначеною в 1928 р. до 10-ї річниці виникнення самостійної Чехословаччини, на маршруті Ужгород – Воловець – Колочава – Усть-Чорна – Ясіня – Говерла – Рахів – Піп Іван – Требушани (зараз Ділове).

«Цим туристичним шляхом ми з’єднуємо закарпатські гори України з Європою. Карпатський шлях стане частиною європейської мережі туристичних магістралей», - розповів Іван Почух, Надзвичайний та Повноважний посол Чеської Республіки в Україні.

 

 

версія для друку