українська російська англійська
Україна передала Кубі перший серійний АН-158
18.04.2013 | 11:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров відвідав ДП «Антонов» і взяв участь в урочистій передачі Республіці Куба першого серійного літака АН-158.

«Мені надзвичайно приємно, що ми сьогодні відкриваємо випуск серійного літака АН-158. А це означає, що авіабудування в Україні відроджується. Я переконаний, що ми вийдемо на серійне виробництво цього прекрасного літака», - зазначив Микола Азаров.

При цьому Прем’єр-міністр додав, що у світі небагато країн, які можуть самостійно виробляти літаки.

«Ми з Вами нарешті твердо стали на гарний фундамент. Незважаючи на світову кризу і економічні негаразди, Україна вийшла на шлях сталого розвитку, і з чим я Вас і вітаю. Цей літак – перша ластівка на цьому складному шляху, але я переконаний, що завод має велику перспективу», - наголосив Глава Уряду.

Участь у церемонії взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Куба в Україні Ернесто Антоніо Сенті Даріас, Генеральний конструктор ДП «Антонов» Дмитро Ківа, Генеральний директор «Иллюшин Фінанс Ко» Олександр Рубцов.

Довідково

Контракт між ГП «Антонов» та ВАТ «Іллюшин Фінанс Ко» (РФ) на поставку 10 серійних літаків АН-158 до Республіки Куба був укладений у 2010 році. Другий і третій літаки будуть поставлені замовнику в червні-липні поточного року. Наступні три машини виготовлять до кінця 2013 року. Ще чотири літаки планується виготовити і поставити у 2014 році.

АН-158 – це єдиний пасажирський літак, який може сідати на низько оснащені й ґрунтові посадкові смуги та злітати з них. Серійне виробництво цього літака відбувається на «Серійному заводі «Антонов», у корпорації з виготовлення АН-158 беруть участь понад 200 підприємств з 15 країн світу.

 

версія для друку