українська російська англійська
У Національному заповіднику "Софія Київська" відбудуться майстер-класи з мозаїчного мистецтва
18.04.2013 | 12:38
КИЇВСЬКА МДА

З 20 квітня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудеться серія майстер-класів із мозаїки та лекцій професійних мозаїчистів України і світу з історії цього виду мистецтва для дітей і дорослих. Відвідувачі зможуть бачити як створювались мозаїки, який шлях вони проходять через руки майстра та якими їх потім бачать тисячі людей Заходи відбуватимуться в рамках роботи культурологічно-просвітницького проекту «Школа-студія мозаїки в Софії Київській».

Нагадаємо також, що наразі на території заповідника в приміщенні пам’ятки архітектури XVIII ст. «Брама Заборовського» триває виставка «Бурштинові мозаїки в Софії Київській».

На виставці представлені мозаїчні панно за мотивами візантійських мозаїк та фресок, що збереглися у Софійському соборі, Михайлівському Золотоверхому соборі та Кирилівській церкві. Над їх створенням працювали сучасні митці України та Італії з використанням українського бурштину.

На думку авторів панно, поєднання класичної мозаїчної техніки з теплим сяйвом бурштину є надзвичайно органічним і символізує Україну, як державу, що високо цінує спадщину минулих поколінь та піклується про майбутнє.

У рамках виставки представлені такі роботи:

«Бурштинова Оранта» – відтворений у бурштині мозаїчний образ Оранти (ХІ ст.), центральної постаті у консі апсиди головного вівтаря Храму Софії Київської.

«Дерево Софії» – мозаїчне панно, на якому символи з фресок і мозаїк Храму Софії Київської поєднані у філософській концепції світового «Дерева Життя».

Авторська мозаїка «Ангел згортає небо у сувій» за мотивами фрески XII ст., що знаходиться в Кирилівській церкві.

 

 

 

версія для друку