українська російська англійська
К.Грищенко: Практичні реформи в Україні повинні спиратися на міцний теоретичний фундамент
18.04.2013 | 13:21
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Практичні реформи в Україні повинні спиратися на міцний теоретичний фундамент. Про це 18 квітня в Києві сказав Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко під час виступу на Загальних зборах Національної академії наук України.

«Сьогоднішні Загальні збори відбуваються в рік 150-ліття ювілею академіка Володимира Івановича Вернадськогогеніального вченого, першого президента Української академії наук», - зазначив Костянтин Грищенко, підкресливши, що «Академії вдалося зберегти роль потужного генератора знань міжнародного рівня у сферах фундаментальної та прикладної науки. А головне – зберегти у своїх працівників ентузіазм до наукового пошуку та здобуття Істини».

Віце-прем’єр-міністр висловив переконання, що модернізація держави і суспільства можлива лише за умови активної підтримки з боку наукової спільноти.

«Практичні реформи повинні спиратися на міцний теоретичний фундамент. Це стосується усіх ключових сфер: економічної, суспільно-політичної, гуманітарної. Важливим є розвиток фундаментальної науки. Приклад розвинених країн показує, що саме високий рівень фундаментальних досліджень є важливою ознакою і передумовою модернізації. Це завдання потрібно вирішувати через формування попиту на інноваційні наукові розробки, які є потужним ресурсом матеріально-фінансового забезпечення», - підкреслив Костянтин Грищенко.

За його словами, одним з головних завдань сьогодення є пошук дієвих механізмів самомодернізації, самоуправління, самоорганізації вітчизняної науки.

«Потрібна злагоджена робота всіх зацікавлених сторін: держави, наукової спільноти та виробничо-бізнесових структур. Це трикутник взаємної відповідальності за розвиток країни», - наголосив у своєму виступі Віце-прем’єр-міністр.

Костянтин Грищенко високо оцінив напрацювання Національної академії наук у різних галузях науки і техніки, які, за умови відповідної державної підтримки, можуть надати потужний імпульс зростанню вітчизняної економіки та розвитку суспільства.

 

версія для друку