українська російська англійська
Посли 4 держав на українсько-словацькому кордоні урочисто промаркували Транскарпатську туристичну магістраль
18.04.2013 | 15:50
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

17 квітня у рамках офіційного візиту на Закарпаття послів країн  Вишеградської четвірки на українсько-словацькому кордоні, поблизу переходу Малий Березний-Убля, відбулось урочисте маркування Транскарпатської туристичної магістралі, що з’єднує туристичні маршрути Закарпаття та Європи. Відкрити Карпатський туристичний шлях протяжністю понад 330 км, що веде від українсько-словацького кордону до кордону з Румунією, прибули: Генрік Літвін – Посол Республіки Польща в Україні, Іван  Почух – Посол Чеської  Республіки в Україні, Мігаль Баєр –  Посол Угорщини в Україні, Марек  Шафін – тимчасово повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні. Даний проект реалізується ще з 2008 року за ініціативою та за підтримки коштів Уряду Чеської Республіки.

 Не залишились осторонь і закарпатські гірські рятувальники, які допомагали чеським колегам у маркуванні туристичних шляхів. Слід зауважити, що в Закарпатській області спеціальними табличками (згідно з європейською системою) промарковані більш, ніж 1000 км маршрутів, ще 1000 км промарковані в Івано-Франківській області.

 Дане маркування туристичних стежок допоможе відпочивальникам знайти правильний шлях та не блукати гірською місцевістю, що є дуже корисним для любителів піших мандрівок Українськими Карпатами. Орієнтуючись по марках і стрілках, туристи з належним рівнем попередньої підготовки, можуть пройти складний за конфігурацією туристичний маршрут без карти, компасу й опису. Вказівні попереджуючі, обмежуючі та забороняючі знаки підкажуть їм у поході інформацію, де є об'єкти туристичного інтересу, притулки, природоохоронні об'єкти для огляду, місця для купання. Також можна дізнатися яка відстань між об’єктами, які види діяльності для туристів дозволені, які небезпеки та перешкоди очікуються попереду тощо.

Це допоможе й гірським рятувальникам, оскільки заблукалий турист зможе їх поінформувати біля якої таблички він знаходиться, ніж шукати його гірськими масивами без жодного орієнтиру. А безпека туристів  та збереження життя людини в горах під час екстремальних умов є головним пріоритетом у роботі рятувальників гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України у Закарпатській області.

 

версія для друку