українська російська англійська
К.Грищенко: Глобальний фонд є стратегічним партнером Уряду в боротьбі із захворюваністю на ВІЛ/СНІД і туберкульоз
18.04.2013 | 18:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

18 квітня Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з регіональним менеджером Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у Східній Європі та Центральній Азії Ніколасом Канто.

Сторони обговорили питання забезпечення ефективної довгострокової співпраці України та Глобального фонду.

Віце-прем’єр-міністр високо оцінив роль і допомогу Глобального фонду у боротьбі зі СНІДом та туберкульозом. «Ми високо цінимо ту роботу, яку здійснює Глобальний фонд. Це дуже важлива допомога нам у боротьбі зі СНІДом та туберкульозом. Ваша допомога відіграє велику роль у тому числі в тому, що вперше ми спостерігаємо зниження рівня захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні», - зазначив К.Грищенко.

К.Грищенко поінформував Н.Канто про системні кроки, які були здійсненні Урядом останнім часом для боротьби зі СНІДом та туберкульозом в Україні. Одним з них, за словами Віце-прем’єра, є прийняття 17 квітня ц.р. Кабінетом Міністрів Постанови про питання ввезення на митну територію України товарів та надання послуг, що оплачуються за рахунок грантів Глобального фонду.

Окрім того, Віце-прем’єр повідомив про скасування податкового рішення Київської регіональної митниці до МБФ «Міжнародний Альянс ВІЛ/СНІД в Україні» щодо оплати антидемпінгового мита у розмірі 3,3 млн. грн. «Партія шприців, які були ввезені як гуманітарна допомога у 2010 році в рамках виконання проекту Глобального фонду та розповсюджувалися безкоштовно регіональними громадськими організаціями з метою профілактики інфікування ВІЛ, не оподатковуватиметься. Таким є рішення Державної митної служби України», - підкреслив К.Грищенко.

У свою чергу Н.Канто наголосив на тому, що Україна є головним партнером Глобального фонду у регіоні Східної Європи та Центральної Азії. «Ми бачимо відчутний прогрес в тому, що держава бере на себе лідерство у боротьбі з такими хворобами, як ВІЛ/СНІД. Водночас, роль держави треба посилювати, тому ми і надалі підтримуватимемо державні органи, які опікуються цими питаннями в Україні», - підкреслив представник Глобального фонду.

Окрім того, Н.Канто поінформував К.Грищенка про прийняття наприкінці березня ц.р. Комітетом із затвердження грантів попереднього рішення про виділення Україні Глобальним фондом майже 60 млн. доларів в рамках ІІ фази Програми «Зменшення тягарю туберкульозу в Україні шляхом зниження епідемії туберкульозу серед уразливих груп».

Сторони домовилися і надалі продовжувати активний діалог.

 

версія для друку