українська російська англійська
Україна і Норвегія спільно розвиватимуть індустрію венчурного фінансування малого та середнього бізнесу
18.04.2013 | 19:24
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко зустрівся з Заступником генерального директора з управління ринками та зв’язками з інвесторами Argentum Бенедікте Шільбред Фасмер та Президентом Сід Форум (Норвегія) Стейнером Корсмо. На зустрічі також були присутні, старший юрист Argentum Крістіна Евенсон, Голова правління Сід Форум (Україна) Дмитро Подолєв, заступник директора Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Держінформнауки Євген Чернецький та заступник директора Департаменту програм і проектів інформатизації та розвитку інформаційного суспільства Держінформнауки Олексій Гладков.

Фонд Argentum – державний інвестиційний фонд створений для розвитку індустрії венчурного інвестування скандинавського регіону. Він працює як «фонд фондів», тобто інвестує у приватні інвестиційні фонди, які, у свою чергу, забезпечують в т.ч. малі та середні компанії фінансовими ресурсами, необхідними для їх успішного розвитку.

Володимир Семиноженко відзначив, що контакти між Українською та Норвезькою сторонами, які були раніше, вже принесли свої результати. Зокрема, представники норвезьких фондів і компаній взяли участь в створенні в Україні системи бізнес-інкубаторів. Розвиток співпраці між країнами є дуже важливим, зокрема, з огляду на необхідність започаткування в Україні інноваційної інфраструктури, інститути якої надавали б фінансову підтримку малому та середньому бізнесу, що працює високотехнологічному секторі, особливо, на ризиковій початковій стадії.

У свою чергу, п. Бенедікте Фасмер також наголосила на перспективності співпраці з Україною, яка, за її словами, має величезний інноваційний потенціал. Вона зазначила, що створення сприятливих умов для венчурного інвестування є ключовою передумовою для залучення масштабних інвестицій та розвитку інноваційного бізнесу.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо створення спільної робочої групи з метою формування і подальшого розвитку в Україні інфраструктури та індустрії венчурного фінансування з урахуванням досвіду Норвегії.

 

 

 

версія для друку