українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна є ключовим елементом енергетичної безпеки Європи
19.04.2013 | 10:04
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Україна проводить активну політику для гарантування енергобезпеки для себе та європейських країн і виступає ключовим елементом енергетичної безпеки Європи як надійна країна-транзитер.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко, виступаючи на 6-ому Київському безпековому форумі «Безпека у небезпечному світі» 18 квітня 2013 року.

«Україна транспортує до 60% російського газу в ЄС і є ключовим елементом енергетичної безпеки Європи», - сказав він.

Юрій Бойко акцентував, що Україна забезпечує надійний і безперебійний транзит газу до Європи і повторення газової кризи 2009 року, яку допустив попередній Уряд, виключене.

«Президент України Віктор Янукович впевнений, що, попри всі складнощі нашого діалогу з російськими партнерами, Європа не повинна отримати ніяких проблем з транзитом газу через газотранспортну систему України», - наголосив він.

Разом з тим Віце-прем’єр закликав європейську сторону врахувати, що підтримка ГТС України в належному стані та її модернізація потребують фінансування, а реалізація проектів газопроводів в обхід України є прямою загрозою для вітчизняної ГТС.

«Попри всі існуючі сьогодні проекти, які оголошували в Європі і Росії, Україна є і тривалий час залишатиметься основним транзитером російського газу до Європи. А це означає, що нам потрібна підтримка Європи. Будівництво нових трубопроводів триває 5-7 років і в цей час необхідно вкладати кошти в газотранспортну систему України», - додав він.

При цьому Юрій Бойко висловив подяку Deutsche Bank за інвестиції в модернізацію компресорної станції «Бар» газопроводу «Союз».

«Україна отримала перші кошти від німецького Deutsche Bank і ми вдячні колегам в Німеччині. Це - сигнал для всієї Європи, хороший сигнал, що кошти мають бути направлені сюди для модернізації газотранспортної системи України, яка сьогодні забезпечує ключову роль в енергетичній безпеці Європи», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.

версія для друку