українська російська англійська
Уряд та "Лукойл" підписали меморандум щодо відновлення роботи "Карпатнафтохім"
19.04.2013 | 11:00
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Кабінет Міністрів України та українські підприємства групи «ЛУКОЙЛ» - ПрАТ «Лукор» та ТОВ «Карпатнафтохім» - уклали Меморандум про порозуміння.

Документ підписали Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко та Представник Президента ВАТ «Лукойл» в Україні Сергій Чмихалов.

«Вчора підписано меморандум про запуск «Карпатнафтохім». Уряд взяв на себе зобов'язання надати підприємству підтримку, а власники - протягом трьох місяців його запустити», - сказав Юрій Бойко.

Підписання меморандуму спрямоване на забезпечення розвитку нафтохімічного комплексу України та будівництво нових потужностей, залучення інвестицій в розвиток ТОВ «Карпатнафтохім» до 100 млн. дол. США протягом 2013-2016 років, оновлення та технічне переозброєння обладнання, збільшення податкових відрахувань до державного та місцевого бюджетів.

«Річний оборот підприємства - приблизно 7 млрд. грн., на ньому задіяно понад 3 тисячі робочих місць. Це бюджетоутворююче підприємство для Івано-Франківської області. Коли воно працює - це дає поштовх для розвитку всього регіону», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Меморандум, зокрема, передбачає відновлення роботи ТОВ «Карпатнафтохім», збереження складу та кількості робочих місць, заробітної плати та інших соціальних гарантій для працівників підприємства, забезпечення стабільного нарощування обсягів виробництва.

Уряд зобов’язується здійснити ряд заходів, спрямованих на захист вітчизняного товаровиробника, враховуючи відсутність ввізного мита на полівінілхлорид, а також існуючий рівень акцизного збору на скраплений газ та важкі дистиляти, що використовуються як сировина для виробництва етилену. Також передбачається корекція тарифів на теплову енергію та перевезення сировини залізничним транспортом, зважаючи на високу енергоємність і вагому транспортну складову у собівартості виробництва продукції підприємства.

Строк дії Меморандуму - до 30 квітня 2016 року.

При укладанні меморандуму взято до уваги, що за останнє десятиріччя ВАТ «Лукойл» реалізовано в Україні ряд інвестиційних проектів із загальною сумою інвестицій понад 600 млн. дол. США.

ТОВ «Карпатнафтохім» - єдине вітчизняне підприємство-виробник суспензійного полівінілхлориду, одне з найбільших підприємств нафтохімічного комплексу України і бюджетоутворююче для Івано-Франківської області.

 

версія для друку