українська російська англійська
М.Присяжнюк: Державна підтримка одноосібників зупинила спад у тваринництві
19.04.2013 | 12:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У минулому році вперше за часи незалежності спад поголів’я ВРХ не тільки був призупинений, а й відбулося його нарощення. Так, на початок 2013 року поголівя ВРХ в усіх категоріях господарств становило майже 5 мільйонів голів, що на 4% більше, ніж у 2012-му. Такого результату вдалося досягти завдяки державній підтримці галузі, зокрема адресній допомозі селянам і фермерам. Про це сьогодні під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Селяни мають змогу скористатися програмами державної фінансової підтримки. Так, у минулому році було започатковано виплату спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. Розмір дотації − 1000 гривень за голову. У 2012 році таку допомогу отримали близько 340 тисяч селян за збереження ними 509 тисяч голів молодняку ВРХ. Завдяки цьому вдалось і фінансово підтримати селян, і наростити поголів’я», − поінформував Міністр.

Так, за словами Миколи Присяжнюка, наразі в господарствах населення утримується 3,4 мільйона голів ВРХ. Загалом на початок 2013 року поголівя ВРХ в усіх категоріях господарств становило майже 5 мільйонів голів, що на 4% більше, ніж у 2012-му. Також торік, уперше за багато років, вдалося досягти збільшення виробництва молока на 2,7%.

«Позитивні тенденції щодо приросту виробництва тваринницької продукції продовжено і у першому кварталі поточного року», − наголосив Міністр.

Як зазначив очільник відомства, у цьому році Уряд запровадив ще один напрям підтримки. А саме − дотація фізичним особам та фермерським господарствам за вирощені та продані ними на забій великоваговий молодняк великої рогатої худоби та свиней.

Окрім цього, Уряд працює над запровадженням державної підтримки таких напрямів, як утримання овець, м’ясної худоби, екологічно чисте молоко, селекція у тваринництві, закупівля теличок у населення тощо.

«Упродовж найближчих двох років ми плануємо впровадити масштабні загальнонаціональні інвестиційні проекти у тваринництві у межах Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Вони передбачають будівництво та реконструкцію 153 тваринницьких комплексів. Це дасть змогу збільшити на 3,5% виробництво молока, на 4,5% − реалізацію на забій худоби і птиці та створити близько 4 тисяч робочих місць», − підсумував Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку