українська російська англійська
З початку роботи нової системи реєстрації прав на нерухомість нотаріуси не надали жодної безпідставної відмови
19.04.2013 | 12:55
Прес-служба Міністерства юстиції

З початку роботи нової системи реєстрації прав на нерухоме  майно не було жодного  факту безпідставних відмов нотаріусів у вчиненні нотаріальних дій з нерухомим майном. Про це 19 квітня у Донецьку під час  спільної наради Міністерства юстиції,  Укрдержреєстру та Держкомзему з актуальних питань державної реєстрації прав на нерухоме майно повідомив журналістам Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Так, за словами Міністра юстиції, з 1 січня по 1 березня 2013 року загальна кількість посвідчених нотаріусами угод та виданих свідоцтв склала 46185.   Зокрема, було посвідчено 34606 правочинів щодо відчуження нерухомого майна, кількість виданих свідоцтв про право на спадщину на нерухоме майно склала 11070, кількість виданих свідоцтв про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів (аукціонів) склала 509.

При цьому, загальна кількість винесених постанов про відмову нотаріусів у вчиненні нотаріальних дій за цей же час склала 696.

Загалом було зафіксовано 10 причин відмов. Найбільш поширена причина – відсутність у громадян правовстановлювальних документів, таких випадків було зафіксовано  415.  Крім того, у 133 випадках у громадян були відсутні необхідні документи, у 49 випадках громадянами були пропущені строки для прийняття спадщини.

Серед причин для випадків відмов були також: не зареєстроване або неправомірно зареєстроване право власності на нерухоме майно  (31),  вчинення нотаріальної дії суперечило законодавству України (31),  був відсутній витяг з Державного земельного кадастру або вказаний кадастровий номер не відповідав номеру витягу з поземельної книги (13), було виявлено помилку в провоустановлювальному документі (15), було виявлено накладену заборону/арешт (7),  власник відмовився від подання заяви про реєстрацію  права власності (1), вчинення нотаріальних дій було зупинено в зв’язку з надходженням ухвали суду (1).

Міністр юстиції також повідомив, що за указаний період найбільша кількість посвідчених нотаріусами угод та виданих свідоцтв була зафіксована у Києві -  4446, найменше – 447, у Чернівецькій області.

 

версія для друку