українська російська англійська
Відбулась зустріч експерта ІСОМОS з представниками громадських організацій м. Києва
19.04.2013 | 13:00
Прес-служба Міністерства культури

В рамках візиту в Україну наглядової місії ЮНЕСКО, відбулась зустріч експерта ІСОМОS Тодора Крєстєва (Болгарія) з представниками громадських організацій м. Києва.

На зустрічі, яка проходила у Національному заповіднику «Софія Київська», були присутні члени Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, Українського  національного комітету ІСОМОS, ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», ГІ «Збережи старий Київ», ГО «Київське віче» та ін.

Пан Крєстєв подякував учасникам зустрічі за можливість дізнатись інші (неофіційні) точки зору на проблему будівництва в буферних зонах об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра».

Представники громадських організацій зазначили, що на сьогодні тільки у буферній зоні Софійського архітектурного ансамблю під забудову виділено значну кількість земельних ділянок. Вони звернули увагу експерта на найбільш проблемні ділянки, де вже ведеться будівництво, або планується його розпочати: пров. Десятинний, 3-5, вул. Золотоворітська, 11, вул. О.Гончара, 17/23, вул. Стрілецька, 9/11.

Окрему увагу було приділено питанню відбудови Десятинної церкви. Також представники громадськості звернулись до пана Крєстєва з проханням поставити питання щодо проведення міжнародного моніторингу гідрогеологічного стану території в межах буферної (охоронної) зони об'єкта.

Тодор Крєстєв зазначив, що 19 квітня він огляне територію буферної (охоронної) зони об'єкта Всесвітньої спадщини і матиме змогу оцінити ситуацію, яка склалася за останні три роки.

 

версія для друку