українська російська англійська
Кооперативи та сімейні ферми сприятимуть підвищенню закупівельних цін на молоко
19.04.2013 | 13:06
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Адміністративне регулювання закупівельних цін на молоко є лише тимчасовим заходом. Тому, аби отримати економічно обґрунтовану ціну на молоко, селяни мають підвищити його товарність, а також знайти оптимальні шляхи збуту. Досягти цього можна за рахунок розвитку сімейних ферм з використанням сучасних технологій, а також об’єднання в кооперативи, які сприятимуть реалізації без посередників. Про це сьогодні під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми розуміємо, що адміністративне регулювання – це тимчасовий захід на короткий час. Основною ж причиною недостатньо високих закупівельних цін на молоко є необґрунтований та неконтрольований  посередник. Саме його зловживання призводить до втрат сільгоспвиробників. Окрім того, у домашніх умовах селяни виробляють молоко недостатньо високої якості. Це теж знижує ціну. Вихід – створення заготівельних кооперативів та сімейних ферм», − наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр зауважив, що створення сімейних ферм сприятиме підвищенню товарності молока. Адже в них використовуватиметься сучасне обладнання, яке забезпечує високу якість молока. Завдяки ж організації молочарських кооперативів селяни зможуть налагодити оптимальні шляхи збуту, уникаючи посередників.

«Разом це дасть можливість селянам отримати економічно обґрунтовану ціну на молоко», − резюмував Микола Присяжнюк.

версія для друку