українська російська англійська
Держземагентство та Укрдержреєстр налагодили щоденний автоматизований обмін даними про зареєстровані земельні ділянки
19.04.2013 | 13:05
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Перші місяці функціонування автоматизованих електронних систем Державного реєстру прав та Державного земельного кадастру показали їх ефективність при обміні інформацією між державними реєстраторами прав та державними кадастровими реєстраторами під час проведення операцій з державної реєстрації прав на нерухоме майно. Про це, зокрема, йшлося під  час спільної наради Державної реєстраційної служби України та Державного агентства земельних ресурсів України з актуальних питань державної реєстрації прав на нерухоме майно, яка відбулася сьогодні у Донецьку. Уже налагоджено щоденний автоматизований обмін відомостями про зареєстровані земельні ділянки та про зареєстровані права на земельні ділянки на рівні центрів обробки даних систем Державного земельного кадастру та Державного реєстру прав.

Нині обмін інформацією здійснюється відповідно до регламентів, що визначають порядок та процедуру інформаційної взаємодії Укрдержреєстру та Держземагентства. Реалізація прийнятої схеми обміну інформацією дозволила відмовитись від обміну повідомленнями і запитами у паперовому виді та максимально звільнити реєстраторів від кропіткої роботи по формуванню, обробці та систематизації таких документів. Лише за 3 місяці в обігу знаходилося більше ніж 545 тисяч повідомлень і запитів.

Держземагентство України станом на 17.04.2013 передало до Укрдержреєстру інформацію про зареєстровані 286 тисяч земельних ділянок. У свою чергу Держземагентство отримало від Укрдержреєстру інформацію про 205 тисяч зареєстрованих земельних ділянок. Крім того, до Держземагентства надійшло 28 тисяч запитів з Укрдержреєстру. З них надано відповідь на 26 тисяч звернень, решта 2 тисячі документів знаходяться в обробці. Адміністратори систем, Інформюст та Центр ДЗК, спільно провели роботи щодо вдосконалення програмного забезпечення  обміну інформацією.

Для більш ефективного використання відомостей Державного земельного кадастру при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно сьогодні реалізовуються нові функції програмного забезпечення кадастру стосовно надання доступу до системи земельного кадастру в режимі читання. Віднині такі послуги доступні банкам під час здійснення операцій з іпотеки, особам, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та земельних торгів, під час проведення ними зазначених робіт, нотаріусам під час здійснення нотаріальних дій щодо земельної ділянки для отримання витягу з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку.

Натепер при здійсненні обміну інформацією між Укрдержреєстром і Держземагентством при реєстрації як земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, так і при реєстрації прав на них у Державному реєстрі прав, виникають певні питання. Шляхи їх вирішення керівники та експерти Міністерства юстиції, земельного відомства визначили  під час наради у Донецьку. Зокрема, визначено коло проблемних питань, які потребують врегулювання на законодавчому рівні.

 

версія для друку