українська російська англійська
М.Присяжнюк закликав народних депутатів збільшити видатки на АПК на 1 млрд. грн.
19.04.2013 | 13:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Враховуючи брак коштів у загальному фонді держбюджету, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час «Години запитань до Уряду» закликав народних депутатів збільшити видатки на програми підтримки АПК на 1 мільярд гривень.

«Враховуючи брак коштів загального фонду і користуючись нагодою, прошу підтримки народних депутатів під час внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» щодо збільшення видатків на програми підтримки АПК на 1 мільярд гривень», − зазначив Міністр.

Так, Микола Присяжнюк нагадав, що у бюджеті поточного року на підтримку розвитку підприємств АПК передбачено 8,1 мільярда гривень, що на 2,2 мільярда менше, ніж було передбачено у 2012 році.

«Переважно це кошти спеціального фонду держбюджету, а саме 8 мільярдів гривень, з яких 7,2 мільярда передбачено Аграрному фонду для формування державного інтервенційного фонду. Ще 100 мільйонів гривень передбачено на підтримку розвитку хмелярства, садівництва та виноградарства. І 650 мільйонів гривень – на підтримку галузі тваринництва», − поінформував очільник відомства.

Міністр наголосив, що у бюджеті поточного року за основними програмами підтримки АПК передбачено лише 91,8 мільйона гривень.

Також очільник відомства зауважив, що вже другий рік поспіль державна фінансова допомога надається, насамперед, малим і середнім товаровиробникам.

«Починаючи з минулого року, ми переглянули механізми державної фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників і спрямували їх на малих та середніх товаровиробників. Ця політика буде продовжена і у поточному році. Максимальна увага держави буде прикута до одноосібника та селянських дворів. Наше завдання – щоб державну допомогу отримали конкретні селяни, мотивувавши таким чином економічні процеси на селі», − підсумував Микола Присяжнюк.

версія для друку