українська російська англійська
Микола Азаров: У 2013 році Україна в 8 разів скоротила закупки російського газу
19.04.2013 | 15:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна продовжує реалізовувати політику енергоефективності та зменшення закупівлі дорогого російського газу. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров у п'ятницю в ході «Години запитань до Уряду» в Парламенті.

«Чи міг хто-небудь у 2009 році уявити, що Україна зможе у рази знизити обсяги споживання російського газу? Але факти вперта річ: у поточному році ми закупили у «Газпрому» в 8 разів менше, ніж рік тому. За 2012 рік ми скоротили споживання імпортного газу на 12 мільярдів до 33 мільярдів кубічних метрів. Порівняйте - це з 52 мільярдами, які нам нав'язували»,- сказав Микола Азаров.

При цьому він нагадав, що відповідно до кабального газового контракту 2009 року, підписаного екс-прем'єром Юлією Тимошенко, Україна була зобов'язана щорічно закуповувати 52 мільярди метрів кубічних природного газу.

Прем'єр-міністр підкреслив, що значне зниження споживання дорогого російського природного газу вдалося забезпечити за рахунок енергетичної диверсифікації закупівлі енергоносіїв, реалізації програми з енергозбереження та збільшення власного видобутку вуглеводнів.

Прем'єр-міністр нагадав, що Уряд модернізував теплоелектростанції та перевів їх частину на вітчизняне вугілля, оновив потужності атомних та гідроелектростанцій та значно збільшив видобуток енергетичного вугілля, водночас нарощує власний видобуток природного газу.

Микола Азаров наголосив, що вперше в українській історії до його видобутку залучені світові лідери в цій сфері, такі як Shell, Chevron і Exxon Mobil. Також Уряд домовився про реверсне постачання газу, закупленого на європейських спотових ринках.

Також, за словами Азарова, за останні три роки у п'ять разів збільшилась потужність альтернативної енергетики та виробництво енергії з відновлювальних джерел.

«Лідери опозиції ніколи не згадують, хто є ініціатором підвищення тарифів на енергоносії для населення. Я нагадаю, чий підпис стоїть під зобов'язанням Міжнародного Валютного Фонду в рази підвищити тарифи для населення: колишнього Прем'єр-міністра Тимошенко. Це вам український народ завдячує не тільки кабальною ціною на газ, а й постійною вимогою МВФ до України, щоб громадяни повністю таку ціну оплачували»,- підсумував Микола Азаров.

версія для друку