українська російська англійська
Делегації України та Німеччини обмінювалися досвідом з досягнень у професійно-технічній освіті
19.04.2013 | 17:16
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Протягом 15 років Україна та Федеративна Республіка Німеччини плідно співпрацюють у сфері професійно-технічної освіти у рамках договору про обмін досвідом та впровадження інноваційних технологій в освітню сферу. З метою реалізації умов та цілей договору щорічно між Україною та Німеччиною відбувається обмін делегаціями учнів та викладачів професійно-технічних навчальних закладів, де Україну представляє делегація Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації (м. Київ), а представниками німецької сторони є учні та педагоги Мюнхенської автошколи (м. Мюнхен).

Цьогоріч, 19 травня, департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України під головуванням директора департаменту В’ячеслава Супруна організовано і проведено зустріч з делегацією ФРН, метою якої було ознайомлення гостей з роботою Міністерства у галузі професійно-технічної освіти, а також надання німецьким учням можливості висловити безпосередньо представникам української влади свої побажання щодо організації майбутніх зустрічей та розповісти про враження, отримані від перебування в Україні та проходження виробничої практики на підприємствах.

Участь у засіданні брали: начальник відділу міжнародних договорів МОН України Петро Перетятько, директор Міжрегіонального вищого училища автомобільного транспорту та будівельної механізації Віктор Коваленко, заступник директора училища Вікторія Лук’яненко, а від ФРН виступили – заступники директора Мюнхенської автошколи Андреас Мессіа та Йозеф Альтман, а також учні школи.

В’ячеслав Супрун розпочав засідання зі слів вдячності німецькій стороні за активну участь у проекті, висловивши сподівання про подальшу злагоджену роботу для досягнення поставленої мети. Директор департаменту також зазначив, що «така взаємодія України та ФРН в освітній галузі якісно впливає на створення та розвиток позитивного іміджу співробітництва обох країн. Більше того, такий обмін досвідом сприятиме зростанню рівня популярності на спеціальності професійно-технічного напрямку, оскільки ця проблема є актуальною і для України, і для Німеччини».

Німецьких гостей В’ячеслав Супрун ознайомив із системою та типами професійно-технічних навчальних закладів, яка на сьогодні діє в Україні, зазначивши, що нині в Україні працює 990 ПТНЗ (28 з них – у м. Київ), у яких навчається близько 400 тис. майбутніх кваліфікованих робітників (більше 20 тис. – у Києві) за 520 професіями. Проте, як зазначив директор департаменту, в майбутньому планується оптимізувати навчальні заклади, застосовуючи принцип якісної інтеграції професій.

Віктор Коваленко, приєднуючись до слів В’ячеслава Супруна, подякував німецькій делегації за можливість проходження українськими учнями виробничої практики у Мюнхені (заводи BMW, Ford, Volkswagen, Mercedes, Шиномонтажний навчальний комплекс) на високотехнологічній апаратурі, яка, на жаль, відсутня в училищі, але навички та уміння роботи з якою є необхідним елементом для становлення учнів як професійних фахівців своєї галузі.

Андрес Мессіа поділився враженнями від перебування в Україні, зазначивши зокрема, що «українська сторона, як і німецька має програми розвитку професійно-технічної освіти, але бракує педагогічних кадрів для їх реалізації». Також Андрес Мессіа вказав і на низький рівень мотивації українських учнів обирати робочий фах, що стає причиною низької популярності робітничих професій. Заступник директора Мюнхенської автошколи порадив більше уваги приділяти саме мотивації випускників шкіл обирати професійно-технічну освіту, створюючи сприятливі умови: достойна оплата праці, престижність, перспектива особистісного та кар’єрного росту тощо.

В’ячеслав Супрун погодився із побажаннями та пропозиціями німецьких гостей, запевнивши, що наразі ведеться активна робота саме з підвищення рівня престижності робітничих спеціальностей, розробляється новий закон «Про професійну освіту» в Україні, налагоджується співпраця з роботодавцями тощо.

Учні Мюнхенської школи також взяли активну участь у роботі засідання, поділившись позитивними враженнями від перебування в Україні.

Підсумовуючи роботу засідання, В’ячеслав Супрун наголосив, що в Україні особлива увага приділяється саме покращенню якості професійно-технічної освіти, оскільки держава прагне готувати висококваліфіковані кадри, а міжнародна співпраця та спільна реалізація освітніх програм ефективно сприяє виконанню поставлених завдань. Зважаючи на це, Міністерство освіти і науки України і надалі докладатиме максимум зусиль для розвитку такої співпраці.

 

версія для друку