українська російська англійська
Завдяки програмам реформування теплового господарства Луганщина скоротила споживання природного газу на 22 млн. куб. м
22.04.2013 | 13:13
ЛУГАНСЬКА ОДА

Торік реалізація місцевих програм реформування теплового господарства дозволила Луганщині скоротити споживання природного газу на 22 млн. куб. м.

З 2010 року в області реалізовувався пілотний проект «Оптимізація теплопостачання 14 населених пунктів шляхом децентралізації», який був спрямований на оптимізацію хаотичного переведення на локальні схеми теплопостачання об’єктів соціального призначення, інших об'єктів та переведення на індивідуальні системи опалення квартир у багатоквартирних житлових будинках. Проект реалізується у містах Краснодон, Лисичанськ, Красний Луч, Свердловськ, Стаханов, Брянка, Ровеньки, Кіровськ, Перевальськ, Лутугине, Старобільськ, а також у селищах Мілове, Станиця-Луганська і Новодар’ївка.

За час реалізації проекту виведено з експлуатації 142 нерентабельні котельні, скорочено споживання природного газу на 33 млн. куб. м, завершена децентралізація на 4-х територіях.

Також з минулого року в області реалізується Регіональна програма модернізації систем теплопостачання Луганської області на 2012-2016 роки, метою якої є скорочення споживання природного газу. У першу чергу на це спрямована оптимізація (модернізація) систем теплопостачання населених пунктів, згідно з розробленими схемами теплопостачання. При цьому реформування теплового господарства здійснюється за трьома напрямками: централізоване теплопостачання зберігається і передбачено його оптимізацію в містах Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Сєвєродонецьк; передбачена змішана схема (централізована з частковою децентралізації) у містах Лисичанськ, Рубіжне, Ровеньки, Первомайськ; решта території здійснюють повну децентралізацію.

Другий напрямок регіональної програми – використання нетрадиційних джерел енергії та альтернативних видів палива. Серед них – встановлення теплових насосів, переведення існуючих газових котелень на вугілля, будівництво нових котелень. Реалізація заходів Програми дозволить зменшити споживання природного газу на 112 млн. куб. м, або на 38%.

У 2012 році згідно з місцевими програмами реформування теплового господарства збудовано 5 вугільних котелень та 20 сучасних газових котелень, проведено реконструкцію та модернізацію 24 котелень із застосуванням сучасного обладнання, відремонтовано 38 км теплових мереж. Реалізація виконаних заходів дозволила скоротити споживання природного газу на 22 млн. куб. м природного газу.

 

версія для друку