українська російська англійська
У Києві відкрито Тренінг з питань участі молоді у політиці
22.04.2013 | 18:40
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

У Києві відбулося відкриття Тренінгу з питань участі молоді, що є заключним у циклі навчальної програми "Проект посилення спроможності молоді щодо участі в молодіжній політиці та навчанні в сфері прав людини в Україні (2012-2013)", що реалізується в Україні Департаментом молоді Ради Європи спільно з Державною службою молоді та спорту України за підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії та у співробітництві з Асоціацією молодіжних організацій України "Спектр", Всеукраїнською молодіжною громадською організацією "Клуб міжнародного співробітництва "Мандри"".

Від імені організаторів до учасників з вітальним словом звернулися Ігор Хохич, директор департаменту молоді та комунікації Державної служби молоді та спорту України й Руі Гомес, голова підрозділу тренінгів і навчання Департаменту молоді Ради Європи.

У вітальному слові Ігор Хохич наголосив на пріоритетності уваги органів влади до питання активізації участі молоді в усіх сферах суспільного життя та запевнив, що Державна служба молоді та спорту України застосовує позитивний іноземний досвід, розробляє і впроваджує проекти для молоді та разом із молоддю.

Також у відкритті тренінгу взяли участь Володимир Вовк, заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту, начальник управління сім'ї, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації та Олена Литвиненко, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні.

У роботі тренінгу з питань розвитку молодіжної політики беруть участь 25 українських представників: молодіжні працівники, молодіжні лідери, активно задіяні в роботі з молоддю, державні службовці, сфера роботи яких напряму пов’язана з молодіжною політикою (на всеукраїнському, обласному чи місцевому рівнях).

У рамках тренінгу відбулися виступи, семінари, панельні дискусії за участю міжнародних експертів, зокрема на теми: участь молоді у молодіжній політиці, вступ до Переглянутої Європейської Хартії участі молоді в громадському житті на місцевому та регіональному рівнях, реалії участі молоді, презентація Руху протидії мові ворожнечі – молодіжної кампанії Ради Європи проти мови ворожнечі он-лайн, роль неформальної освіти в активізації участі молоді.

Довідково

Відповідно до Плану Дій Ради Європи для України "Партнерство заради реформ (2011-2014)" цілі молодіжного компонента зосереджено на підготовці головних мультиплікаторів, тренерів та спеціалістів з питань молодіжної політики, які зможуть ініціювати та відігравати ключову роль у процесах підтримки участі молоді, реформуванні та формуванні основних напрямів щодо освіти в сфері прав людини у молодіжній роботі та молодіжній політиці.

Програма "Посилення спроможності молоді щодо участі у молодіжній політиці та навчанні в сфері прав людини в Україні (2012-2013)" є молодіжним компонентом Плану дій Ради Європи для України "Партнерство заради реформ (2011-2014)" (проект 3.3.5) і впроваджується Радою Європи за підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії у співпраці з департаментом з питань молоді та комунікації Державної служби молоді та спорту України.

Завданням програми визначено ознайомити представників державних органів влади та громадських організацій зі стандартами Ради Європи щодо розробки молодіжної політики та залучення молоді. Впровадження Проекту передбачається шляхом проведення в Україні трьох навчальних курсів (тренінгів).

 

 

версія для друку