українська російська англійська
Міндоходів запроваджує нову програму профілактики корупції на митниці
22.04.2013 | 17:26
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Міндоходів запроваджує нову програму профілактики корупції на митниці. Програма вже дала результат - у першому кварталі поточного року 249 митників притягнуті до дисциплінарної відповідальності за порушення у службовій діяльності. Крім того, управлінням внутрішньої безпеки Міндоходів самостійно було виявлено 42 випадки вчинення митниками корупційних та інших правопорушень, інформацію про це надіслано до правоохоронних органів для перевірки та можливого відкриття кримінальних проваджень.

Ефективність запровадженої програми також підтверджується тим, що майже третина від загальної кількості кримінальних проваджень стосовно митників відкрито за матеріалами Міністерства. Так, правоохоронними органами за ознаками вчинення митниками злочинів у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, відкрито 34 кримінальних провадження, 11 з них (32,3%) відкрито за матеріалами митних органів.

Також, для того, щоб не допустити утягування митників у протиправну діяльність, у рамках програми проведено 493 індивідуальні та 1116 загальних профілактичних заходів з посадовцями департаменту митної справи та митних органів у регіонах.

Для з’ясування обставин вчинення корупційних та службових правопорушень у митних органах у І кварталі 2013 року проведено 43 службових розслідування і 218 службових перевірок. Для виявлення і припинення можливих фактів корупційних та інших протиправних дій посадових осіб митної служби під час виконання ними службових обов’язків організовано і проведено 40 контрольних заходів.

За інформацією, що надійшла до Міністерства у I кварталі поточного року, за вчинення злочинів у сфері службової діяльності за раніше порушеними кримінальними справами засуджено 10 колишніх посадових осіб митних органів. Судами закрито кримінальне провадження стосовно 9 осіб.

Усі громадяни та суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, які мають підстави вважати, що посадовці податкової чи митної служби зловживають своїм службовим становищем чи умисно створюють перешкоди, можуть направити скаргу на дії посадовців, зателефонувавши на телефон сервісу «Пульс» Міністерства доходів і зборів України: (044) 284-00-07.

Профілактика та боротьба з корупцією – одне із пріоритетних завдань, у роботі Міністерства. Кожне звернення на сервіс «Пульс»  буде оперативно та об’єктивно перевірено, проблемні питання в наданні публічних послуг будуть розв’язані.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

версія для друку