українська російська англійська
Відбулась нарада щодо встановлення економічно-обгрунтованих цін на моторні палива на період весняних польових робіт
23.04.2013 | 11:14
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

22 квітня у України відбулась нарада під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького з питань ресурсного наповнення та встановлення економічно-обгрунтованих цін на моторні палива на період весняних польових робіт.

У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Ради національної безпеки і оборони України,  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Антимонопольного комітету України, Державної інспекції з контролю за цінами, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, УО «Укрнафтохімпереробка», а також представники основних мереж АЗС в Україні.

Під час наради було обговорено питання зниження цін на соціальні сорти пального, зокрема дизельне пальне та пальне марки А95.

«Нарада проведена за дорученням Прем’єр-міністра України з метою запобігання спекулятивним діям на ринку пального, а також для врегулювання напрямків, за якими Міністерство енергетики та вугільної промисловості України співпрацюватиме з мережами АЗС надалі», - повідомив Міністр Едуард Ставицький.

Під час наради було обговорено питання щодо маркування пального. «Міненерговугілля розробляє даний проект постанови Уряду, аби виділити питання фальсифікату і збільшити надходження до державного бюджету України. Ці надходження напряму впливають на якість наших доріг завдяки поповненню спеціального фонду», - зазначив очільник Міненерговугілля.

«Ми плануємо створити робочу групу, яка до кінця квітня займеться цими питаннями, розробить регламент та доповнення до протоколу, який був підписаний 1.01.2011 року, щоб відреагувати на зміни, що відбулись на ринку», - повідомив Міністр.

Під час наради Міністр звернув увагу операторів ринку на недопустимість порушення домовленостей щодо встановлення максимальних рекомендованих цін на нафтопродукти. Він також привернув увагу Антимонопольного комітету України щодо попередження узгоджених дій при встановлення монопольно-високих цін на нафтопродукти.

За результатами наради Едуард Ставицький повідомив, що ціна на соціальне пальне має знаходитись в діапазоні від 10.50 до 11 грн., адже це саме те пальне, яке традиційно використовується споживачами.

версія для друку