українська російська англійська
О. Вілкул: До червня всі області мають розробити та затвердити Програми з пошуку і впорядкування поховань жертв війни
23.04.2013 | 13:53
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

«Війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат. До червня цього року всі області мають розробити та затвердити Програми з пошуку і впорядкування поховань жертв війни», - таке завдання поставив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час виїзного засідання колегії Мінрегіону в Севастополі.

Наразі такі програми існують тільки в 5 областях – Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській та Одеській.

«Питання увічнення пам’яті героїв війни – це наш обов’язок і вдячність. Цієї осені Україна і світ вшановують 70-річчя Битви за Дніпро – однієї з найбільш кровопролитних битв в історії людства, наступного року – 70-річчя визволення України. В 2015 році наша держава буде відзначати 70-річницю Великої Перемоги - одне з найголовніших свят нашого народу», - сказав Віце-прем'єр-міністр України.

Відповідно до Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з відзначенням сімдесятої річниці визволення України від фашистських загарбників» перед місцевими органами влади стоїть завдання передбачити в місцевих бюджетах на 2013–2015 роки необхідні видатки на проведення цих заходів.

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул поставив завдання Мінрегіону  до кінця року розробити і затвердити необхідні зміни до Комплексної державної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій. А також розробити і внести на розгляд Верховної Ради Закон України «Про проведення пошуку і впорядкування поховань жертв воєн та політичних репресій і увічнення їх пам’яті».

«Необхідно активізувати роботу регіональних міжвідомчих комісій з увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій. Належним чином працюють комісії лише у Львівській, Донецькій, Дніпропетровській, Одеській та Харківській областях», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках робочого візиту до Севастополя Віце-прем'єр-міністр України взяв участь в урочистому покладанні квітів до меморіального комплексу Героїчним захисникам Севастополя «35-та берегова батарея». У заході також взяли участь Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Геннадій Темник та голова Севастопольської міської державної адміністрації Володимир Яцуба.

«Збереження правдивої історії, підтримка ветеранів, воєнно-патріотичне виховання молоді – це основа подальшого розвитку нашої держави», - сказав Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

версія для друку