українська російська англійська
Україна наростить експорт молочної продукції за рахунок підвищення її якості
23.04.2013 | 15:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна продовжує нарощувати експорт молочної продукції та розширювати його географію. Однак, активізувати експорт можна за рахунок модернізації переробних підприємств, розширення великотоварного виробництва молока, а також підвищення товарності молока у дрібних виробників завдяки розбудові молочарських кооперативів. Про це сьогодні, на Українському молочному форумі заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Окрім фінансування і мотивування виробництва молока, необхідне технічне забезпечення для виробництва стандартизованої продукції. Ми покладаємо велику надію на підписання Угоди про ЗВТ з ЄС, що стимулюватиме експорт високоякісних молочних продуктів з України. А це, своєю чергою, забезпечить модернізацію виробництва та переробку високоякісних молочних продуктів на території України. І наразі наше завдання – дати якісну стандартизовану продукцію, а також розширити її лінійку», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр нагадав, що у 2012 році Україна експортувала 156,5 тисячі тонн молочної продукції, що становить 7,2% від загального обсягу виробництва молочних продуктів. Зокрема, експортувалися молоко, вершки, сири, молочна сироватка, морозиво. Водночас, Микола Присяжнюк наголосив, що разом зі зростанням обсягів експорту розширюється і його географія.

«Наприклад, на сьогодні ми експортуємо молочну продукцію до Азербайджану, Молдови, Грузії, Туркменістану, Вірменії, Росії. Також ми розпочинаємо постачання кисломолочної продукції до ОАЕ, Пакистану, М’янми тощо. І я задоволений, що споживач в інших країнах все більше звикає до української молочної продукції та має бажання її купувати. А це – головне», − наголосив Микола Присяжнюк. 

 

версія для друку