українська російська англійська
Український аграрний сектор працює за європейськими стандартами
23.04.2013 | 15:33
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна в економічній сфері зробила усі необхідні кроки для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. На цьому наголосив в інтерв’ю телеканалу Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

Він зазначив, що український аграрний сектор на сьогодні вже реально працює на європейському ринку, а отже, і відповідно до європейських вимог (це стосується експорту олії соняшникової, багатьох зернових, меду, риби).

«Для українського аграрного бізнесу це не є якоюсь новацією, європейські вимоги для них уже сьогодні є реальністю, з якою вони працюють. І очевидно, що ми, українські споживачі, від цього виграємо, бо якщо вже виробник працює за європейськими стандартами, то він їх використовує універсально, а не вибірково», - зазначив Валерій Пятницький.

Наочний приклад: нещодавно українські підприємства, які займаються птахівництвом, отримали право на експорт своєї продукції на європейський ринок. Цьому передував ряд заходів: підприємства реалізували комплекс необхідних технологічних новацій, що забезпечили випуск продукції певних стандартів, пройшли відповідний аудит. Серйозну роботу провела також ветеринарна служба, яка підтвердила свою здатність контролювати процес виробництва. Відтак, українські підприємства птахівництва будуть експортувати власну продукцію супроводжувану документами українських контролюючих органів з підтвердженням якості цієї продукції і гарантією її відповідності європейським вимогам. Це завдання, яке бізнес і державні органи виконали у тісній співпраці.

 

 

версія для друку