українська російська англійська
Дмитро Табачник взяв участь у Програмі підвищення кваліфікації ректорів ВНЗ
23.04.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У рамках Програми підвищення кваліфікації ректорів вищих навчальних закладів України (22–24 квітня 2013 р.), що триває у Національній академії педагогічних наук України (організатори МОН України, Національна академія педагогічних наук України, Університет менеджменту освіти НАПН України, Інститут вищої освіти НАПН України, Національний Темпус-офіс в Україні) 22 квітня відбулася сесія на тему «Розвиток вищої освіти в контексті європейської інтеграції», в якій взяли участь Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник і Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма.

Міністр виступив із доповіддю, в якій окреслив проблеми і завдання вищої освіти України. Основне завдання, поставлене Дмитром Табачником, – зосередження зусиль щодо конкурентоспроможності вищих навчальних закладів на міжнародному рівні. За його словами, потрібно працювати із провідними університетами світу з метою розширення співробітництва в різних аспектах, активізуючи проведення міжнародних зустрічей з іноземними партнерами. Необхідно залучати іноземних студентів, не втрачаючи українського контингенту, а також звернути увагу на роботу сайтів вищих навчальних закладів, і передусім на висвітлення інформації англійською.

Дмитро Табачник також порушив питання проведення вступної кампанії та якості навчання у вищих навчальних закладах, зокрема, й щодо встановлення оплати за контрактне навчання у ВНЗ. Міністр наголосив на необхідності відношення оплати за навчання не тільки до рівня інфляції, а й до рівня заробітної плати (індикативна ціна за контракт).

Дмитро Табачник повідомив присутнім й про те, що підготовлено нове положення про дистанційну освіту, що є надзвичайно актуальним у сучасних умовах розвитку суспільства.

 

версія для друку