українська російська англійська
Геннадій Темник: Необхідно впроваджувати енергозберігаючі технології у сфері зовнішнього освітлення
23.04.2013 | 17:56
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Органи місцевого самоврядування недостатнього уваги приділяють питанням впровадження енергозберігаючих технологій у сфері зовнішнього освітлення. Низьке фінансування цієї сфери з місцевих бюджетів фактично унеможливлює проведення заходів з модернізації та переоснащення мереж зовнішнього освітлення. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник після завершення колегії Мінрегіону, що пройшла у Севастополі під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

За словами Геннадія Темника, в Україні у сфері зовнішнього освітлення використовується 1079  тис. одиниць енергозберігаючих джерел світла  (56% від загальної кількості). Найбільша кількість енергоефективних джерел світла від їх загальної кількості використовується в місті Києві (87%), Вінницькій (78%) та Чернівецькій (77%) областях, найменша – в Закарпатській (36%) та  Полтавській (39%) областях.

«Динаміка у впровадженні енергозберігаючих джерел світла є, але, на жаль, відбувається вона недостатньо швидко. Ми рекомендуватимемо органам місцевого самоврядування працювати над активізацією вирішення питання модернізації зовнішнього освітлення», - сказав Геннадій Темник.

Він додав, що кошти, які вивільняються через економію електроенергії шляхом застосування багатотарифних приладів обліку електроенергії та економічних джерел світла можна б було направити на заходи з розвитку,  модернізації електромереж зовнішнього освітлення та технічного переоснащення підприємств, що працюють у цій сфері.

 

версія для друку