українська російська англійська
Мін'юст пропонує припиняти підприємницьку діяльність протягом одного дня після подання заяви
23.04.2013 | 18:10
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів з метою спрощення процедури припинення підприємницької діяльності фізичних-осіб підприємців. 

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, пропонується, зокрема, скасувати двоетапну процедуру припинення підприємницької діяльності та скоротити процедуру припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців до 1 робочого дня.

Як відомо, на сьогодні в Україні діє двоетапна процедура припинення підприємницької діяльності для фізичних осіб – підприємців за їх рішенням. На першому етапі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців вноситься запис про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення підприємницької діяльності. На другому етапі  запис про проведення державної реєстрації припинення.

Законопроектом, що розробив Мін‘юст, пропонується припиняти підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця на підставі поданої державному реєстратору реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням не пізніше наступного робочого дня з дати надходження зазначеної реєстраційної картки.

Також, пропонується обмежити максимальний строк з’явлення кредиторами своїх вимог до фізичної особи – підприємця, яка припиняє підприємницьку діяльність, встановивши терміни від двох до трьох місяців. Для цього передбачається внести зміни до Цивільного кодексу України, визначивши строк пред’явлення вимог кредиторів, а також цивільно-правову відповідальність таких осіб, ураховуючи, що фізична особа не має права оспорювати укладені нею договори, вимоги кредиторів та зобов'язання, пов'язані з підприємницькою діяльністю, на тій підставі, що вона вже не є підприємцем.

Законопроект виставлений на сайті Міністерства юстиції для надання пропозицій та зауважень.

Зауваження прийматимуться від фізичних та юридичних осіб на адресу:  01001 миїв, вул. Городецького, 13, Міністерство юстиції України, Департамент взаємодії з органами влади. Адреса електронної пошти: fedkovych@minjust.gov.ua .

версія для друку