українська російська англійська
У Відні відкрили пам'ятник українським козакам
24.04.2013 | 09:36
Київська МДА

У 19-му районі Відня, у мальовничому парку поблизу української католицької церкви, встановлено пам’ятник українським козакам, які брали участь в обороні австрійської столиці 330 років тому.

На урочистостях з нагоди відкриття бронзового монумента були присутні голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, мер міста Відень Міхаель Хойпль, члени делегації з Києва та австрійська громадськість. Відкриття приурочене Дням Києва у Відні, які проходять у столиці Австрійської Республіки з 22 до 24 квітня 2013 року.

Монумент встановлено за кошти мецената – українського бізнесмена, який проживає та працює в Австрії, за особистої підтримки мера Відня Міхаеля Хойпля. Авторами пам’ятника стали відомі вітчизняні скульптори Володимир та Олексій Чепелики.

«Ми пишаємося нашою спільною історією і бережемо традиції дружби, що склалася між нашими народами. Мені особливо приємно бути тут сьогодні разом із бургомістром Відня, за особистого сприяння якого вдалося встановити цей чудовий монумент», – наголосив Олександр Попов.

«Це місце стало наріжним каменем нашого спільного минулого. Ми пам’ятаємо і шануємо його, але водночас орієнтуємося на майбутнє. Переконаний, у Києва та Відня є чудові перспективи спільного розвитку та взаємовигідної співпраці», – наголосив Міхаель Хойпль.

версія для друку