українська російська англійська
Мінагрополітики: Участь у Гарантійному фонді може стати добровільною
24.04.2013 | 10:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні розроблено законопроект, що передбачає учать сільгоспвиробників у Гарантійному фонді на добровільних засадах. Окрім того, відповідно до нового проекту закону, Гарантійний фонд не матиме таких повноважень, як держаний контроль, перевірка та нагляд за діяльністю зернових складів. Також установа не отримає права зупиняти дію чи позбавляти зернові склади сертифікату на відповідність послуг.

Для того, щоб аграрне виробництво в Україні розглядалося банками, як менш ризиковане, а також було надійнішим для самих сільгоспвиробників, Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно». Також відповідно до наказу Мінагрополітики від 14 лютого 2013 року №78 було створено робочу групу, аби забезпечити підготовку нормативно-правових актів щодо реалізації цього закону.

Водночас, Національний банк України запропонував спростити залучення сільгоспвиробниками кредитів, що базуватимуться на принципах складських документів на зерно та аграрних розписок, і відповідно, знижуватимуть ризики банківських та фінансових установ. Так, було запропоновано внести зміни до законодавства у частині запровадження електронних форм документів.

Разом з тим, спеціальна робоча група врахувала позицію учасників ринку. Так, було запропоновано змінити участь у Гарантійному фонді з обов’язкового на добровільний. У результаті, було підготовлено проект Закону України щодо внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні». У ньому ж передбачено запровадження електронної форми обігу складських документів на зерно.

А після прийняття цього законопроекту Верховною Радою, Гарантійний фонд не матиме таких повноважень, як держаний контроль, перевірка та нагляд за діяльністю зернових складів. Окрім того, Гарантійний фонд не отримає права зупиняти дію та позбавляти зернові склади сертифікату на відповідність послуг.

Законопроектом враховано позицію учасників ринку та запропоновано зміну підходу до участі в Гарантійному фонді з обов’язкового на добровільний.

 

версія для друку