українська російська англійська
Харківщина зацікавлена розвивати співробітництво з Республікою Білорусь у сфері сільського господарства
24.04.2013 | 13:10
Харківська ОДА

Харківська область і Білорусь - давні стратегічні партнери, і надалі ця співпраця буде активно розвиватися. Зокрема, Харківщина зацікавлена у розширенні та зміцненні зв'язків у сільському господарстві. Про це сьогодні в ході зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Валентином Величком повідомив голова ХОДА Михайло Добкін.

За його словами, Україна планує стати одним зі світових лідерів з виробництва та реалізації зерна, і у нас для цього є всі можливості. Сьогодні 50 мільйонів тонн зерна, вироблених в Україні, - це далеко не межа.

«Я думаю, що в найближчі 5 років ми вийдемо на 75 - 80 млн. т, а в найближче десятиліття з новими технологіями перейдемо стомільйонну позначку. Для цього нам потрібна техніка, сприятливі фінансові умови. Нам дуже вигідно було б зараз знайти надійних партнерів в Білорусі для реалізації цукру, виробленого на території області. Ми програємо іншим регіонам за кліматичними умовами, у нас набагато менше врожайність цукрових буряків, тому вища собівартість цукру. Якби ми знайшли стійкі ринки збуту і уклали тривалі контракти, ми могли б знайти гнучку і зручну для обох сторін фінансову систему», - зазначив Михайло Добкін.

 

версія для друку