українська російська англійська
Юрій Колобов провів зустріч з представниками Європейської Бізнес Асоціації
24.04.2013 | 14:20
Прес-служба Міністерства фінансів

Найактуальніші питання розвитку національної економіки обговорили минулого тижня на зустрічі представники Європейської Бізнес Асоціації з Міністром фінансів України Юрієм Колобовим.

Говорячи про державну підтримку аграрної галузі, Міністр фінансів зазначив, що у 2012 році дохід від експорту продукції сільського господарства перевищив дохід від експорту металургії. Плани Кабінету Міністрів України збільшити темпи зростання аграрного сектору мінімум у два рази та досягти обсягу експорту зерна у 100 млн. тонн було одностайно підтримано бізнес-спільнотою. 

Стосовно сприяння розвитку банківського сектору, то Юрій Колобов висловив солідарну з банкірами позицію щодо необхідності підтримки фінансового сектору в частині посилення захисту активів та інвестицій, популяризації та збільшення частки безготівкових розрахунків. У цьому аспекті Міністр фінансів наголосив на готовності розглянути та внести необхідні зміни до законодавства, запропоновані бізнесом.

Під час зустрічі Сторони також обмінялися думками з приводу підвищення ефективності боротьби з «сірим» імпортом. Так, на думку представників Асоціації, 90% продукції в категорії ноутбуків ввозиться до країни нелегально, без дотримання митних вимог та процедур. Учасники дійшли згоди, що найкращим вирішенням цієї проблеми є вдосконалення норм Податкового кодексу в частині обмежень реалізації імпортних товарів для суб’єктів спрощеного оподаткування.

Міністр фінансів Юрій Колобов зазначив, що всі слушні пропозиції бізнес-спільноти, зокрема, щодо обігу акцизних марок старого зразка, будуть обов’язково взяті до уваги. Він також підтвердив доцільність удосконалення державного регулювання ринку підакцизної продукції.

У той же час учасники зупинилися на питанні перспектив подальшого співробітництва з Міжнародним валютним фондом. Міністр фінансів зауважив: «Переговори з МВФ тривають, діалог продовжується з метою підписання програми майбутньої співпраці».

Підбиваючи підсумки Юрій Колобов запевнив учасників зустрічі, що будь-які новації у фінансовій та податковій політиці й надалі будуть обговорюватися з бізнесом на стадії розробки, аби врахувати пропозиції підприємців.

«Ми цінуємо зусилля, які докладає влада, щоб допомогти Україні цього року увійти в першу сотню рейтингу «Doing Business» і сподіваємося на успіх», - резюмувала виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко.

 

версія для друку