українська російська англійська
Інформаційний простір Херсонщини потребує подальшого розвитку
24.04.2013 | 16:27
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Колегія Держкомтелерадіо на своєму засіданні 23 квітня проаналізувала стан інформаційного простору Херсонської області.

Заслухавши доповідь начальника управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА Устиненка О.В., члени колегії дійшли висновку, що в області не приділяється належна увага розвитку інформаційної та видавничої галузей. Зокрема, через відсутність обласної програми розвитку телерадіоінформаційного простору залишається не вирішеною низка проблемних питань. Сигнали ХОДТРК «Скіфія» й досі не отримує населення Високопільського, Нововоронцовського, Великоолександрівського та Верхньорогачиського районів, постійно руйнується та не відновлюється мережа проводового радіо. Так, на початок 2011 року кількість радіоточок складала 26 тис., на початок 2012 року - 22 тис., на сьогодні їх кількість скоротилася до 18 тис.

Через складне фінансове становище та згортання мережі кіосків з продажу друкованої періодики із 643 зареєстрованих в області друкованих засобів інформації на сьогодні фактично виходить близько 50, серед яких 29 – комунальні газети, що теж знаходяться у вкрай складному фінансовому становищі. 

Не створено належних умов для розвитку видавничої галузі. Скорочується мережа роздрібної книжкової торгівлі. Особливо гостро ця проблема стоїть в селах та невеликих селищах.

Колегія визнала стан інформаційного простору Херсонської області незадовільним та рекомендувала Херсонській обласній державній адміністрації та Херсонській обласній раді усунути недоліки та сприяти реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах в області.

 

версія для друку