українська російська англійська
У рамках адмінреформи Уряд пропонує підвищити у міністерствах роль директорів департаментів
24.04.2013 | 16:44
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів на своєму засіданні у середу, 24 квітня, схвалив законопроект, який передбачає посилення ролі директорів департаментів апаратів міністерств. Проект Закону було розроблено Міністерством юстиції у зв’язку з проведеною Президентом України адміністративною реформою, внаслідок якої було суттєво зменшено кількість посад заступників міністра.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, змінами, які пропонується внести до Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", передбачається доповнення його положеннями щодо організації діяльності департаментів апаратів міністерств, а також визначення повноважень їх директорів.

Так, проектом закону пропонується закріпити, що директори департаментів апаратів міністерств мають право: підписувати листи, а також відповіді на звернення громадян з питань, що належать до компетенції департаменту; надавати відповіді на запити на інформацію, адресовані міністерству; надсилати офіційні запити щодо надання інформації з питань, що належать до компетенції департаменту тощо.

Крім того,  проектом пропонується внести зміни до 3 законів України, а саме "Про комітети Верховної Ради України", "Про звернення громадян" та "Про центральні органи виконавчої влади".

Змінами до Закону України "Про комітети Верховної Ради України" пропонується передбачити можливість запрошення до участі у слуханнях в комітетах Верховної Ради України, крім керівників державних органів, також інших посадових осіб цих органів.

Одночасно пропонується внесення змін до статті 15 Закону України "Про звернення громадян", якими передбачається можливість надання відповіді міністерства за результатами розгляду заяв (клопотань), не лише за підписом керівника органу, а також за підписом уповноваженої ним посадової особи цього міністерства.

Крім того, проектом Закону України пропонується уточнити деякі повноваження міністра, заступника міністра – керівника апарату, керівника центрального органу виконавчої влади, а також питання діяльності територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Найближчим часом законопроект буде винесений на розгляд Верховної Ради України.

 

версія для друку