українська російська англійська
У рамках транскордонного співробітництва на розвиток місцевих громад Вінниччини залучено 1,5 млн. грн. грантових коштів
24.04.2013 | 17:30
Вінницька ОДА

Про результати роботи Єврорегіону "Дністер" за підсумками першого року існування повідомив начальник відділу зовнішніх зв’язків і промоцій Вінницької обласної ради, директор Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» Володимир Мережко під час прес-конференції, що відбулася у прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Захід було присвячено першій річниці діяльності Єврорегіону «Дністер» та основним аспектам міжнародної діяльності обласної Ради.

У ході прес-конференції Володимир Мережко зазначив, що одним із напрямів Єврорегіону "Дністер" є залучення місцевих громад області до транскордонного та міжнародного співробітництва.

«Ми постійно контактуємо з представниками Європейської комісії, Європарламенту саме в рамках напрацювання шляхів реалізації грантових проектів. Зокрема, йдеться про допомогу в написанні грантових проектів та пошуку донорів для отримання коштів на реалізацію місцевих соціальних ініціатив. Уже перший рік діяльності Єврорегіону «Дністер», до складу якого входять Вінниччина і прикордонні райони Республіки Молдова, довів, що такий формат співпраці дає можливість місцевим громадам обох держав брати повноправну участь у суспільному житті євроспільноти, незважаючи на те, що ні Україна, ні Молдова не є членами Євросоюзу», – зауважив Володимир Мережко.

Він зазначив, що у листопаді минулого року в румунському місті Ясси було підписано угоду з Єврорегіоном «Сірет–Прут–Дністер». Ця угода дасть можливість Україні та Молдові, які не є членами ЄС, брати партнерську участь у проектах Євросоюзу.

Єврорегіон «Дністер» активно працює з фондами та організаціями-донорами. Торік, зокрема, реалізовано один мікропроект з Агентством США з міжнародного розвитку. Цього року проект з розробки стратегії розвитку єврорегіону продовжимо. Спільно з партнерами з Міжнародного центру демократичних перетворень (Угорщина) та Інститутом стабільності і розвитку (Чехія) реалізовується проект «Технічна допомога Єврорегіону «Дністер», який фінансує Вишеградський фонд. Є позитивні відповіді від Посольства США в Україні з приводу сприяння в реалізації проекту «Волонтерський рух як метод активізації місцевих громад». Участь у програмі Посольства Японії в Україні дає можливість придбати медичну апаратуру для двох районних лікарень нашої області – Тростянецької та Козятинської», – підсумував Володимир Мережко.

Довідково

Єврорегіон “Дністер” – орган транскордонного співробітництва та об'єднання місцевих органів влади адміністративно-територіальних одиниць України та Республіки Молдова. До його складу входять Вінницька область та сім районів Молдови. 27 лютого 2012 р. в рамках святкування 80-річчя утворення Вінницької області відбулось перше засідання Ради Єврорегіону, на якому було обрано керівництво Єврорегіону та склад Ради Єврорегіону, а також вирішено інші організаційні питання.

версія для друку