українська російська англійська
Леонід Новохатько: Урядом заплановані заходи зі святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі
24.04.2013 | 16:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд в понеділок 22 квітня прийняв рішення про заходи стосовно святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі. Про це сьогодні повідомив Міністр культури України Леонід Новохатько під час брифінгу, що пройшов в Будинку Уряду.

«Планується перш за все приведення до ладу пам’яток сакральної архітектури і всіх найбільш значущих об’єктів. В постанові Уряду таких об’єктів названо 4. 3 з них знаходяться в Києві – це Києво-Печерська Лавра, Софія Київська, Михайлівський Золотоверхий Собор. Четвертий об’єкт - Церква Святої Катерини в Чернігові»,- сказав Леонід Новохатько.

Міністр культури повідомив, що це рішення Уряду передбачає також проведення культурно-просвітницьких заходів, зокрема у школах та вищих навчальних закладах. «Ця дата має бути максимально використана для утвердження позитивного іміджу України в світі. Для популяризації української історії, культури», - повідомив Леонід Новохатько.

Також Леонід Новохатько проінформував, що 23 квітня у мідень відкрито пам’ятник українським козакам. Він зазначив, що відкриття цього пам’ятника - це гарний приклад співпраці між адміністративними структурами, мистецькими силами і бізнесовими колами. «Великим сподвижником цієї справи був голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Активно долучився бізнес до допомоги в реалізації цього проекту. Це великий проект. Я хотів би, щоб у нас було більше таких спільних ініціатив – влади, громадськості і бізнесу. Приклад цей дуже гарний», - сказав Міністр.

Леонід Новохатько підкреслив, що відкриття пам’ятника є знаковою подією, оскільки це відбулося у рік 330-літнього ювілею, коли Відень було врятовано від захоплення турецькими військами. «На виручку прийшло польське військо, в його складі було кілька тисяч українських козаків. Якби цього тоді не сталося - кордони сьогоднішньої Європи, конфесійна карта сьогоднішньої Європи була б інша. До цієї важливої події свого часу долучилися українські козаки», - розповів Міністр культури.

 

версія для друку