українська російська англійська
Україна домовилася з Іраном про розвиток співпраці в аграрному секторі
24.04.2013 | 18:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

24 квітня підписано Протокол про наміри між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран у галузі сільського господарства. Цей документ сприятиме розвитку двосторонньої торгівлі сільгосппродукцією, залученню інвестицій, обміну інформацією щодо виробництва сільгоспкультур, розвитку співпраці у тваринництві та ветеринарній медицині, а також у виробництві органічної продукції.

Розпочинаючи зустріч, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк відзначив динаміку та перспективність двосторонньої співпраці з Іраном в аграрному секторі. Також Міністр наголосив на важливості такого важливого кроку, як підписання Протоколу про наміри.

«Підписання Протоколу про наміри дозволить посилити двосторонню торгівлю сільгосппродукцією. Також документ сприятиме налагодженню співпраці щодо залучення інвестицій. Окрім того, ми зможемо активніше обмінюватися інформацією та досвідом у виробництві сільгоспкультур, тваринництві та ветеринарній медицині, а також у виробництві органічної продукції», − наголосив Микола Присяжнюк.

Своєю чергою Міністр сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран Й.В. Садега Халіліян подякував за запрошення до України та відзначив упевнений розвиток відносин між країнами у галузі сільського господарства.

«Ми маємо зробити все необхідне, аби сприяти розвитку співпраці в аграрному секторі у різних аспектах. Адже ми повинні максимально використати потенціал, що існує у сфері сільського господарства, на благо наших народів. Тому  ми готові до підписання цього документа», − зазначив Й.В. Садега Халіліян.

Міністр сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран також запросив Миколу Присяжнюка відвідати Іран для розвитку подальшої співпраці.

Варто нагадати, що у 2012 році в українському експорті до Ірану відбулися серйозні структурні зміни. У його загальному обсязі стала переважати частка сільськогосподарської продукції та харчових товарів − 64%.

Загалом, у 2012 році було досягнуто найвищого показника товарообігу у двосторонніх відносинах, який склав понад 1,3 мільярда доларів. Так, минулоріч експорт товарів з України до ІРІ збільшився на 3,8% і сягнув майже 1,2 мільярда доларів.

                                     

 

версія для друку