українська російська англійська
Михайло Бродський: За порушення строків прийняття рішення про видачу ліцензій або відмову посадовця буде покарано
24.04.2013 | 19:46
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Кабінет Міністрів України на засіданні 24 квітня 2013 р. схвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 166 -12   Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Ініціатором внесення змін до Кодексу виступила Державна служба України  питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Документом пропонується розширити відповідальність за порушення ліцензійного законодавства і встановити адміністративну відповідальність за порушення строків для прийняття рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії  або її копії, переоформлення ліцензії.

«Служба розробила законопроект, яким вводиться адмінвідповідальність для чиновників, що затягують ухвалення рішення. Він був підтриманий Урядом. За порушення строків прийняття рішення про видачу або відмову про видачу ліцензії посадовець буде покараний.   І на 40% збільшено розміри штрафів за порушення ліцензійних процедур», - коментує Голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

Так, Держпідприємництво запропонувало встановити штрафи за порушення посадовими особами органів ліцензування всіх ліцензійних процедур  та  за видачу органом ліцензування ліцензії за відсутності рішення органу ліцензування про її видачу - від 850 грн. до 1190 грн., замість чинних від 510 грн. до 850 грн. А за повторне порушення протягом року Служба передбачила штрафувати посадових осіб органів ліцензування від 1190 грн. до 1700 грн.

Такі міри є необхідними, оскільки сьогоднішня ситуація призводить до безвідповідального ставлення посадових осіб органів ліцензування щодо прийняття відповідних рішень в установлений законом строк і безпідставно створює перешкоди для провадження суб’єктами господарювання діяльності, що потребує одержання ліцензії.

Прийняття законопроекту дозволить посилити відповідальність посадовців у дотриманні строків видачі ліцензії на провадження господарської діяльності, видачі копії ліцензії та її переоформлення. А це вже покращить  покращення бізнес-клімату.

 

версія для друку