українська російська англійська
Пропонуються зміни щодо Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО
25.04.2013 | 10:24
Прес-служба Міністерства закордонних справ

24 травня на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект  Указу Президента України «Про Річну національну програму співробітництва Україна – НАТО».

Проект документа розроблено МЗС України з метою впорядкування нормативної бази відносин України з НАТО відповідно до Закону України «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики України» в частині забезпечення позаблокового статусу нашої держави.

Планується, що даний Указ замінить Указ Президента України від 12 травня 2009 року «Про річну національну програму з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору».

Прийняття Указу Президента України має спростити процедури, якими регулюється процес підготовки, введення в дію РНП та реалізація заходів з їх виконання. Зокрема, причетні органи влади зможуть вносити заходи з виконання РНП безпосередньо до своїх відомчих планів діяльності. Таким чином, усувається необхідність для центральних органів виконавчої влади розробляти і затверджувати щорічні Плани заходів з виконання РНП на рівні Кабінету Міністрів України.

Визначення виконавців кожного тематичного блоку та конкретизація заходів з виконання РНП у планах діяльності державних органів гарантуватиме контроль за їхньою реалізацією та відображення у відомчих звітах про виконання РНП, які узагальнюватимуться Міністерством закордонних справ і подаватимуться через Кабінет Міністрів України до Адміністрації Президента України.

Схвалений проект Указу Президента України передбачає також подання проектів РНП на наступні роки до 15 грудня року, що передує плановому, а не до 1 лютого планового року, як це було у попередні роки. Це дозволить прискорити процес ухвалення РНП та вдосконалити механізм реалізації конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору з усіх питань, що становлять взаємний інтерес.

версія для друку