українська російська англійська
Раїса Богатирьова: До календаря щеплень буде внесена вакцинація проти папіломавірусу людини
25.04.2013 | 10:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Перелік обов'язкових щеплень буде поповнено вакцинацією проти папіломавірусу людини, який викликає захворювання на рак шийки матки. Про це під час відкритої лекції "Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави" заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.

"Щоденно в Україні помирає шість жінок від раку шийки матки. Останні дослідження вчених свідчать про те, що захворювання викликає папіломавірус людини. Це стовідсотково доведені дані", - сказала Міністр.

За словами Раїси Богатирьової, ті країни, які в програмах імунопрофілактики звернули увагу на обов'язкове щеплення вакциною проти папіломавірусу людини, знизили рівень захворюваності на рак шийки матки у жінок молодого віку. Тому, як підкреслила Міністр охорони здоров'я, в Україні до календаря щеплень також додадуть вакцину проти папіломавірусу людини.

Водночас Раїса Богатирьова додала, що навіть у разі нестачі коштів на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папіломавірусу необхідно все одно роз'яснювати людям, що таку вакцину можна купити, для того щоб уникнути ризику цього онкологічного захворювання.

Міністр вважає, що громадськість позитивно сприйме рекомендації медиків. "Людина матиме змогу зробити кваліфікований вибір, якщо вона володіє інформацією. Тому у цьому випадку відповідь така: у календар щеплення ми внесемо цю позицію", - сказала Раїса Богатирьова.

Відкрита лекція Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової "Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави" відбулась 24 квітня 2013 року в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика. За допомогою відеозв'язку Раїса Богатирьова спілкувалась зі студентами та викладачами вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, профільними спеціалістами з питань імунопрофілактики зі всіх областей України.

 

 

версія для друку