українська російська англійська
МОЗ заручається підтримкою міжнародних партнерів у боротьбі з небезпечними захворюваннями серед молоді
25.04.2013 | 12:28
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У МОЗ України відбулася зустріч заступника Міністра - керівника апарату Романа Богачева з Президентом та віце-канцлером Університету Вінніпега Ллойдом Ексворзі. Сторони обговорили шляхи розвитку співпраці в напрямку профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом серед молоді, збереження репродуктивного здоров'я населення, а також можливості співробітництва Університету Вінніпега із вітчизняними вищими навчальними і науково-дослідними закладами у сфері охорони здоров'я.

Заступник Міністра відзначив комплексний характер тих зусиль, яких докладає держава з метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань серед усього населення та молоді, зокрема. "Від боротьби з наслідками соціально небезпечних хвороб ми маємо переходити до боротьби з їхніми причинами. А це основний аспект, покладений в основу "Загальнодержавної програми "Здоров'я - 2020: український вимір", реалізація якої, в першу чергу, спрямована на профілактику хвороб та пропаганду здорового способу життя. І в цьому напрямку важливим є дотримання кращих світових медичних практик із залученням усебічної допомоги міжнародних організацій, - повідомив Роман Богачев. За його словами, в Україні створений та діє єдиний Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями, діяльність якого високо оцінена ВООЗ та іншими міжнародними партнерами.

Він подякував Ллойду Ексворзі за активну підтримку та впровадження в Україні проекту "Клініки, дружні до молоді" як важливого напрямку збереження репродуктивного здоров'я громадян. На думку заступника начальника Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Валентини Коломейчук, є важливим те, що даний проект має і медичне, і соціальне наповнення, адже у наш час саме молодь перебуває в групі ризику зараження ВІЛ-інфекцією. "Важливо, що в цих клініках можна отримати і медичну, і консультативну допомогу, а це невід'ємний аспект профілактичної програми", - підкреслила вона. Сьогодні в Україні відкрито понад 100 таких клінік, і вони продовжують відкриватися.

"Окрім цього проекту, ми плануємо впроваджувати нові підходи. Зокрема, посилити методику аутрічу, що має тісний зв'язок між соціальним компонентом та медичними послугами. Перша дослідницька фаза цього проекту, що зосереджувалася у Запорізькій області, завершена, і вже у травні ми подамо до Міністерства звіт за її результатами", - повідомив Президент та віце-канцлер Університету Вінніпега Ллойд Ексворзі.

Подібна модель профілактичної роботи, зокрема з боку міжнародних фахівців, підтримана і Українським центром контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України. Заступник директора Центру Алла Щербинська відзначила позитивні результати впливу програми у Запорізькій області. "У першу чергу, це стосується зниження рівня ВІЛ-інфікованої молоді в рейтингу областей, а по-друге, і це важливо, зміни саме відношення підлітків до ризиків захворювання та їх запобіганню", - відзначила вона.

 

 

 

версія для друку